Yasemin Ergene Özilhan kimdir, kaç yaşındadır?

Yasemin Ergene Özilhan kimdir, kaç yaşındadır?
Yayınlanma Tarihi: 09.12.2019 19:22 | Değiştirme Tarihi: 09.12.2019 19:22

Yasemin Ergene Özilhan, Doktorlar dizisinde Ela rolüyle yer alıyordu. Yine bir doktor dizisinde konuk oyuncu olarak ekrana gelmesi ile vatandaşlar internette araştırmaya başladılar. Peki, Yasemin Ergene Özilhan kimdir, kaç yaşındadır?

Yasemin Ergene Özhilan, hayranlarına bir süpriz yaparak ekranların sevilen dizisinin kadrosuna dahil oldu. Diziyi sevenler ise Yasemin Ergene Özilhan kimdir, kaç yaşındadır, hangi dizilerde araştırmaya başladı. İşte Yasemin Özilhan hakkında merak edilenler...

YASEMİN ÖZİLHAN KİMDİR?

Yasemin Özilhan, 22 Ocak 1985 tarihinde Almanya Hamburg'da doğdu. Babası narkotik şubede polis olan güzel yıldızın ikiz erkek kardeşi, bir de abisi vardır. Küçük yaşlarda iken ailesi ile Almanya'dan kesin dönüşle Tekirdağ'a yerleştiler. Ve ilköğretim, lise eğitimini burada aldı. 

15 yaşındayken katıldığı Gaye Sökmen Ajans Elite Model Look yarışmasında 10 finalist arasında, 2003 yılında katıldığı Miss Turkey yarışmasında da son 10’a kalmayı başardı. Sanat dünyasına adım atabilmek amacıyla liseden mezun olmasının ardından, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı.

Yasemin Özilhan, ilk dizi deneyimini 2002 yılında Koçum Benim adlı dizi de Eylül karakteri ile yaptı. 2004 yılında da Vizontele Tuuba filmi ile de ilk sinema deneyimini yaşamıştır. Ama asıl çıkışını bir zamanlar reyting rekorları kıran Doktorlar adlı dizide Doktor Ela Altındağ rolüyle yakalamıştır. Hem güzelliği hem de gösterdiği oyunculuk performansı ile hayranlarının dikkatini çekti. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Daha sonra güzel oyuncu üniversite eğitimi için mesleki kariyerine son vermek zorunda kaldı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünden mezun olan Yasemin Ergene, 16 Temmuz 2011 tarihinde İşadamı İzzet Özilhan ile evlendi. 2012 ve 2013 doğumlu iki kız çocukları oldu. İsimleri ise Emine ve Ela ‘dır. 

Haber ile ilgili metin girin!.

ROL ALDIĞI YAPIMLAR

2002     Koçum Benim     TV Dizisi     Eylül

2003     Vizontele Tuuba         Aynur (kısa rol)

2004     Çocuğun Var Derdin Var     TV Dizisi     Sibel

2005     Aşk Oyunu     TV Dizisi     Ekin Teksoy

2006-2010     Doktorlar     TV Dizisi     Ela Altındağ

2008     Babam Adam Olacak     TV Dizisi     Yeşim