Yasaklı Afiş’ten sonra, serinin ikinci kitabı İlk Ayrılık da yayımlandı

Türkiye’de bir ilk olan, filme çekilmeden önce yayınlanan senaryo serisinin birinci kitabı Yasaklı Afiş’ten sonra, serinin ikinci kitabı İlk Ayrılık da romantik komedi, dram, aile türü bir film senaryosu olarak yayınlandı.

Yayınlanma Tarihi: 06.12.2019 14:09
Değiştirme Tarihi: 18.12.2019 15:58
Yasaklı Afiş’ten sonra, serinin ikinci kitabı İlk Ayrılık da yayımlandı

Konusu “çiftlerin birbirini olduğu gibi kabul etmesi üzeine” olan hikayede, bir çiftin boşanma süreci ve bu süreçte birbirine oynadığı Ali CengizOyunları’yla günün sonunda herkesin kendi kazdığı kuyuya,kendisinin nasıl düştüğü işleniyor.

Amerikan Senaryo Formatı’nda hazırlanan büyük boy kitap senaryo yazmak isteyenler içinörnek bir metindir. Profesyonel anlamda senaryonuzun nasıl olması gerektiğini görmenizi sağlar.

İlk Ayrılık kitabının büyük boy tasarımını elinize alarak siz de hikayenizi bir senaryohaline getirebilirsiniz. Kitabın küçük boy tasarımı ise, genel okuyucular için tasarlanmış,keyifli ve akıcı bir film senaryosu okumak isteyenlere daha çok tavsiye edilir.

Her iki kitapta karakterler sahne öncesinde tanıtılmış, sıralı olaylar dizisiyle sahnelerinkurgusal dizilimi bir filmin sinema ya da TV ekranında aktığı gibi düzenlenmiştir. Bu kitapokuyucuya yazılı bir metnin ötesinde, filmin ilk izleyicisi olmayı, hatta rollerin dağılımını ve mekanların seçimini istediği gibi yaparak filmi bir bütün halinde (kendi dünyasında) çekmeyi deneyimleme imkanı sunuyor.

Haber ile ilgili metin girin!.