Yasaklar ne zaman sona erecek? Hafta sonu yasakları bitiyor mu? Sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkıyor?

Korona virüs salgını nedeniyle alına tedbirler gereği yaklaşık bir ay önce hafta sonu sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Bu yasaklar ile hafta içi 21’den sonra ve Cumartesi – Pazar günleri sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Peki, sokağa çıkma yasağı kalkacak mı? Yasaklar ne zaman bitecek? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 06.01.2021 00:15
Değiştirme Tarihi: 06.01.2021 00:15
Yasaklar ne zaman sona erecek? Hafta sonu yasakları bitiyor mu? Sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkıyor?

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs – Covid 19 pandemisi nedeniyle ülkemizde bazı yasaklar uygulanmaya başlandı. Bu yasaklardan bir tanesi ve vatandaşı en çok etkileyen sokağa çıkma yasağı idi. Hafta sonu sokağa çıkma yasakları ne zaman bitecek merak edilirken gözler yeni alınacak kararların açıklanmasında…

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SONA ERECEK Mİ?

İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgeye göre; hafta içleri saat 21.00'de başlayan ve takip eden gününün saat 05.00'e kadar devam eden hafta içi yasakları ile cumartesi ve pazar tüm gün süren hafta sonu yasakları yeni bir karar alıncaya kadar devam edeceği belirtilmişti. Corona virüs kısıtlamaları ile ilgili kararlar daha önce kabine toplantısında alınmıştı. Yasakların sona ermesi, hafta sonu sokağa çıkma yasağının biteceği yeni bir kabine toplantısı ile gerçekleşebilir. Fakat yeni kabine toplantısı ne zaman, yasaklar görüşülecek mi henüz bilinmiyor.

VAKA SAYISI, YENİ HASTA SAYISI VE ÖLÜ SAYILARINDA DÜŞÜŞ

Korona virüs salgını nedeniyle yaşanılan vaka sayılarındaki ve ölüm sayılarındaki artış nedeniyle bazı yasakların getirilmesi zorunlu hale gelmişti. O alınan sokağa çıkma yasağı ve buna benzer yasaklar sonrasında Korona virüs günlük verilerinde düşüş gözlenmeye başlandı.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, kısıtlamalarla ilgili olarak ise aşıya da başlanılacağı düşünülerek en az 1 ay daha devam etmesinin doğru olacağını düşündüğünü söyledi. Şimdi, sokağa çıkma yasağı ve diğer yasakların ne zaman kalkacağına dair yapılacak resmi açıklamalar merakla bekleniyor.