Yarıyıl tatili ne zaman bitecek? Okullarda ikinci dönem ne zaman başlayacak?

Yarıyıl tatili ne zaman bitecek sorusunun yanıtını merak eden milyonlarca öğrenci, konuyla alakalı internet üzerinden sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyor. 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının ilk döneminin sona ermesiyle birlikte öğrenciler yarıyıl tatillerini yapmaya başladı. Tatillerini sürdüren öğrenciler şimdi de ikinci dönemin ne zaman başlayacağını merak ediyor. Peki, Yarıyıl tatili ne zaman bitecek? Okullar ne zaman açılacak?

Yayınlanma Tarihi: 24.01.2021 09:49
Değiştirme Tarihi: 24.01.2021 09:49
Yarıyıl tatili ne zaman bitecek? Okullarda ikinci dönem ne zaman başlayacak?

Okullarda yarıyıl tatilinin başlamasıyla tatil yapmaya başlayan öğrenciler, bir yandan da okullarda ikinci dönemin başlayacağı tarihle ilgili internet üzerinden sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sene başında yayınlanan iş takvimiyle birlikte, okulların açılış ve kapanış saatleri belli oldu. Peki, yarıyıl tatili ne zaman bitecek? Okullarda ikinci dönem ne zaman başlayacak?

İKİNCİ DÖNEM NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Daha önce 12-16 Nisan'da yapılması planlanan ikinci ara tatil, yarıyıl tatiline eklenerek 8 Şubat-12 Şubat'ta uygulanacak.

Böylece 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının ikinci dönemi, 15 Şubat 2021 Pazartesi başlayacak.

SINAV MÜFREDATLARI AYNI OLACAK

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 6 Haziran'da gerçekleştirilecek merkezi sınav ve 26-27 Haziran'daki Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) gibi sınavların içeriğinde değişiklik olmayacak, öğrenciler tüm müfredattan sorumlu tutulacak.

Bakanlık ayrıca şubat ve mart aylarındaki açık öğretim okulları sınavlarını çevrim içi ortamda gerçekleştirecek.

KURSLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİM DÖNEMİ

Öte yandan, 8 ve 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için isteğe bağlı açılan resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kurslarında, özel okullardaki takviye kurslarında ve 12. sınıflara yönelik özel öğretim kurslarında yüz yüze eğitim 22 Ocak'ta başlatılacak.