Yarıyıl tatili (15 tatil) ne zaman başlayacak? Karneler verilecek mi?

Yarıyıl tatiline çok az bir zaman kala milyonlarca öğrenci konuyla alakalı internet üzerinden araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl uzaktan eğitim alan öğrenciler, 15 tatilin geleceği zamanı merakla bekliyor. MEB tarafından yayınlanan 2021 yılı iş takvimiyle birlikte, okulların ne zaman sömestr tatili yapacağı belli oldu. Peki, yarıyıl tatili (15 tatil) ne zaman başlayacak? İşte sömestr tatili tarihi

Yayınlanma Tarihi: 14.01.2021 13:46
Değiştirme Tarihi: 14.01.2021 13:46
Yarıyıl tatili (15 tatil) ne zaman başlayacak? Karneler verilecek mi?

15 tatil ne zaman başlıyor, okullar ne zaman yarıyıl tatiline girecek sorusunun yanıtını merak eden milyonlarca öğrenci, internet üzerinden konuyla ilgili araştırmalarını yapmaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayınlanan 2021 yılı iş takvimiyle birlikte okulların ne zaman tatil olacağı belli oldu. Peki, yarıyıl tatili (15 tatil) ne zaman başlayacak? Karneler verilecek mi?

15 TATİL NE ZAMAN BAŞLIYOR?

25 Ocak 2021 Pazartesi günü başlayacak yarıyıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklenecek. 2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacak.

Milli Eğitim Bakanlığınca, yapılan açıklamada İlkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim, 2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar devam edeceği açıklandı.

DİJİTAL KARNE VERİLECEK Mİ?

Bakan Selçuk, 22 Ocak'ta başlayacak sömestr tatili öncesi öğrencilere dijital karne verilip verilmeyeceği sorusunu, şu şekilde yanıtladı:

"Evet dijital bir karne var çünkü bizim yüz yüze karne vererek hareketliliği artırmak gibi bir niyetimiz tabii ki yok. O yüzden de bir dijital karne söz konusu. Liseler için birinci dönemle ilgili notlandırma süreci bittikten sonra karne olabilir. Biz mevzuatın esnekliği içerisinde çocuklarımız ve velilerimiz açısından en kolay hangisi oluru düşünmeye çalışıyoruz. Hatta bazen şunu yapıyoruz; olağanüstü dönemler için ihtiyaç duyulabilecek bazı hususlar, mevzuatın içerisinde olmayabiliyor. O yüzden de biz kimi zaman mevzuatta değişiklik yapıp, alanı rahatlatmaya çalışıyoruz.'