Yargıtay'dan koronavirüs açıklaması: Üyelerimiz arasından bir kişinin test sonuçları pozitif

Koronavirüs Yargıtay'a da sıçradı. Dünya genelinde 1 milyon 100 bin vakanın görüldüğü, ölü sayısının 60 bini aştığı belirtilirken, Yargıtay'dan yapılan açıklama sonucu bir yargıtay üyesinin corona virüs testinin pozitif çıktığı belirtildi. 

Yayınlanma Tarihi: 04.04.2020 13:13
Değiştirme Tarihi: 04.04.2020 13:13
Yargıtay'dan koronavirüs açıklaması: Üyelerimiz arasından bir kişinin test sonuçları pozitif

Bir Yargıtay üyesinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığı, hastanede tedavi gören üyenin genel sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Yargıtaydan yapılan açıklamada, bugün bazı basın yayın organlarında, "Yargıtay Başkanlığı seçimleriyle bağlantı kurularak, iki Yargıtay üyesinde Kovid-19 testinin pozitif çıktığı" şeklinde haberlerin yer aldığı belirtildi.

"Yargıtay Başkanlığı seçiminde oy kullanan ve toplu fotoğraf çektiren üyede koronavirüs pozitif çıktı" şeklindeki haberin algı oluşturmaya yönelik olduğu ifade edilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Bugüne kadar Yargıtay üyelerimiz arasından bir kişinin test sonuçları pozitif çıkmış olup halihazırda hastanede tedavi görmekte ve genel sağlık durumunda da bir olumsuzluk bulunmamaktadır. Ayrıca, bu üyemiz, toplu çekilmiş fotoğrafların hiçbirinde yer almadığı gibi, eşi dahil temaslı olduğu çevresinde başka bir vaka tespit edilmemiştir."