Yardım TIR'ları Afrika'ya ulaştı

L'actone Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Akat iş hayatında ki başarıları kadar yardımseverliği ile de dikkat çekiyor. L'actone markası adı altında toplam 46 ülkeye ihracat yapan ve Türkiye'nin ilk ve tek yerli kozmetik markasını hayata geçiren Akat, bu sene de Kurban Bayramı öncesinde Afrika'ya tırlar dolusu yardım malzemesi gönderdi. 

Yayınlanma Tarihi: 16.07.2021 18:12
Değiştirme Tarihi: 16.07.2021 18:12
Yardım TIR'ları Afrika'ya ulaştı

Yardım kolilerinde temel gıda maddelerinden hijyen malzemelerine kadar çok sayıda ürüne yer veren işadamı, "Kazandığımız kadar değil, paylaştığımız kadar zenginiz! Afrika'daki ihtiyaç sahiplerine bu yıl da çok sayıda yardım tırı göndermiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum" dedi. Akat, diğer iş adamlarını da sosyal sorumluluk ve hayır kampanyalarına iştirak etmeye davet etti. Kurban bayramı öncesinde yardımların ulaştığı ihtiyaç sahiplerinin sevinci ise görülmeye değerdi.

GIDA VE SAĞLIK MALZEMELERİNE BÜYÜK İHTİYAÇ VAR

Akat "Uzun yıllardır insanlık dramı yaşayan Afrika'da son zamanlarda da pandemi kaynaklı vaka ve ölüm sayılarının artması üzerine dezenfektan, maske gibi tıbbi malzemeler ve gıda ürünlerine büyük ihtiyaç olduğunu öğrendik. Hemen yetkililer ile temasa geçip elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıştık. Özellikle geri kalmış ülkelerde büyük sıkıntılar var herkesin elini taşına altına sokması gerektiğini düşünüyoruz. Hayat yardımlaşmakla paylaşmakla güzeldir" dedi.

PANDEMİDE AĞIR YARA ALDI

Covid 19 aşısına ilk gelişmiş ülkeler ulaştığı için Afrika gibi bazı az gelişmiş veya gelişmekte olan ülkeler aşıya ulaşmakta zorluk çekiyor. Afrika'da vaka sayısı 5 milyonu geçerken hayatını kaybedenlerin sayısı 200 bine yaklaştı. Son iki haftada ise yaklaşık 5000 kişi covid 19 nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı. Uygulanan toplam aşı miktarı da 60 milyon civarında.  Ayrıca Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), geçtiğimiz günlerde Afrika Birliği üye ülkelerine 220 milyon doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yollayacağını açıklamıştı.

HAYVAN DOSTU ŞİRKETİZ

L’actone markası geçtiğimiz haftalarda düzenlenen ‘Gelişen Türkiye Ödülleri’nde 'Hayvan Dostu Kozmetik Şirketi' ödülünün sahibi olmuştu. Akat orada da yaptığı konuşmada "Bildindiği gibi zaman zaman can dostlarımız kedi ve köpekler üzerinde ciddi testler yapılmakta. Bizler firmamızı kurduğumuz günden beri bir karınca üzerinde dahi böyle testler yapmadık. En büyük özelliğimiz de bu şekilde testler yapmadan tüm dünyada tanınıp biliniyor olmamız. Dünyanın 46 ülkesine ihracatımız var, yerli ve milli bir markayız." açıklamasında bulunmuştu.