Yangında annesini kaybeden Okay'dan haber var! İki eli, bileklerinden kesildi

Konya'daki evlerinde çıkan yangında annesi Hülya Yürür'ü kaybeden Okay Yürür'ün 145 gündür tedavisi sürüyor. Minik Okay'ın, iki eli de bileklerinden kesildi.

Yayınlanma Tarihi: 22.06.2021 10:42
Değiştirme Tarihi: 22.06.2021 10:42
Yangında annesini kaybeden Okay'dan haber var! İki eli, bileklerinden kesildi

28 Ocak'ta, Konya'da Karatay ilçesi Doğanlar Mahallesi Perçemli Sokak'taki müstakil evde çıkan yangında, Hülya Yürür hayatını kaybetmişti. Oğlu minik Okay Yürür ile zihinsel engelli dayısı Yusuf Yürür de yaralı kurtarılmıştı.

Kafatasında, kollarında, yüzünde ve bacağında 3'üncü derece yanıklar oluşan minik Okay'ın 145 gündür Ankara Şehir Hastanesi'ndeki tedavisi devam ediyor. Göz kapaklarını tam olarak kullanamayan Okay'ın tedavi sürecinde iki eli de bileklerinden kesildi.

"GÖZ KAPAKLARI DA YANDI"

Okay'ın hayati tehlikesi olduğu için taburcu edilmediğini belirten anneannesi Saniye Erkip, "Okay'ım ne yazık ki iki elini de bileğinden kaybetti. Göz kapakları da yandı. Kafatasında yanıklardan dolayı büyük hasar var. Şimdiye kadar hiç yoksa 17 ameliyat geçirdi" dedi.

ANNEANNE EVSİZ KALDI

Kızı ve torunuyla aynı evde oturan anneanne Saniye Erkip, evinin kül olmasının ardından zihinsel engelli oğlu Yusuf Yürür ile birlikte evsiz kaldıklarını belirtti. Erkip, ''Sürekli farklı kişilerin evinde kalıyoruz. Oğlum zihinsel engelli olduğu için artık kimse de misafirliğe kabul etmiyor. Komşular, tanıdıklar destek oluyor. Başımızı koyacak bir oda olsa bize yeter bile. Allah, kimseyi evsiz bırakmasın'' diye konuştu.

Haber ile ilgili metin girin!.(DHA)