Yangına müdahale sırasında uçağa engel olduğu iddia edilmişti: O jet-ski için yeni gelişme

Milas ve Bodrum'da meydana gelen yangınlara müdahale için denizden su alan uçağın bulunduğu yere gelerek çalışmalara engel olduğu ileri sürülen jet ski ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Yayınlanma Tarihi: 07.08.2021 10:47
Değiştirme Tarihi: 07.08.2021 10:47
Yangına müdahale sırasında uçağa engel olduğu iddia edilmişti: O jet-ski için yeni gelişme

Avrupa'dan gelerek, yangınla mücadele eden söndürme uçağı, 5 Ağustos günü saat 14.00 sıralarında, Bodrum'un Güvercinlik Mahallesi önlerinde denizden su almak için alçaldı. Bu sırada söndürme uçağının önüne jet-ski geçti. Olası kazaya karşı için motorlarını durduran uçak, uzun süre kalkış yapamadı. Yangın söndürme uçağının denizden su almasını engellediği ileri sürülen jet-ski, çevredekiler tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Bodrum ilçesinde gerçekleşen orman yangınlarında yangın söndürmekle görevli uçağın denizden su almak için denize alçaldığı ancak bir su aracıyla denizde dolaşan şahsın engellemesi yüzünden zaman kaybına sebebiyet verdiğine ilişkin haberler üzerine Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Kamu Hizmetlerinden Yararlanma Hakkının Engellenmesi Suçundan soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığımızca titizlikle devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

Kaynak: DHA