Yanardağdan Kaçış Sürüyor

Yayınlanma Tarihi: 05.01.2014 21:17
Değiştirme Tarihi: 05.01.2014 21:03

Endonezya'nın batısında faaliyete geçen Sinabung Yanardağı'nın 13 kilometre yükseğe kadar kül, gaz ve kızgın kaya püskürttüğü bildirildi.

Endonezya'nın batısında faaliyete geçen Sinabung Yanardağı'nın 13 kilometre yükseğe kadar kül, gaz ve kızgın kaya püskürttüğü bildirildi.Yetkililer, Kuzey Sumatra eyaletinde bulunan 2 bin 600 metre yüksekliğindeki Sinabung Yanardağı'nın bölge halkında büyük korkuya neden olduğunu ve tehlikeli bölgenin dışında güvenli alanlar inşa etmeyi hızlandırdıklarını açıkladı.

Haber ile ilgili metin girin!.Bu doğal afet nedeniyle alınan önlemler sayesinde şu ana kadar herhangi bir can kaybı yaşanmadı ama yaklaşık 20 bin kişi yaşadığı yerden ayrılmak zorunda kaldı. Sinabung Yanardağı yaklaşık olarak Eylül ayından beri düzensiz aralıklarla hareketini sürdürüyor. En son 2010 yılındaki ani bir patlama 2 kişinin ölümüne yol açmıştı.HALK PERİŞAN HALDEDoğal afet nedeniyle evlerinden uzaklaşmak zorunda kalan vatandaşlardan biri, "Tüm hayatımız orada kaldı ve döndüğümüzde hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Hayatımız mahvoldu" açıklamasında bulundu. Haber ile ilgili metin girin!.HAVAYOLLARI UYARILDIEndonezyalı yetkililer yanardağın faaliyetleri hakkında uluslararası uçuş yapan havayollarının uyarıldığını ve bu konudaki tüm tedbirlerin alındığını açıkladı.'PASİFİK ATEŞ ÇEMBERİ'“Pasifik ateş çemberi” deprem ve volkan kuşağında yer alan Endonezya'da yaklaşık 129 aktif yanardağ bulunuyor.