Yalova'da dalağı kaybolan adam sırra kadem bastı! Arkadaşları dalga geçince şehri terk etti

Son günlerin en çok konuşulan olaylarından biri olan 'dalağı kaybolan adam', arkadaşlarının çok dalga geçmesi üzerine Yalova'yı terk etti. 55 yaşındaki Ahmet Kıral, karın ağrısıyla gittiği özel hastanede dalak büyümesi nedeniyle ameliyat olmuş ve alınan dalgağı da kargoda kaybolmuştu. 

Yayınlanma Tarihi: 04.02.2021 12:24
Değiştirme Tarihi: 04.02.2021 12:24
Yalova'da dalağı kaybolan adam sırra kadem bastı! Arkadaşları dalga geçince şehri terk etti

Yalova'da karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden, burada dalak büyümesi nedeniyle ameliyat edilip dalağı alınan ve kargoda dalağı kaybolan 55 yaşındaki Ahmet Kıral, çevresindeki insanların 'bi dalağına sahip çıkamadın' diye dalga geçmesi sonucu Yalova'yı terk etti. 

İşte ilginç olayın tüm ayrıntıları:

Sabah'tan Özgür Yıldız'ın haberine göre şiddetli karın ağrısı nedeniyle Yalova'da özel bir hastaneye giderek tedavi olan Ahmet Kıral'a dalak büyümesi teşhisi kondu. Doktorların önerdiği ameliyatı yaklaşık 20 gün önce olan ve dalağı alınan Kıral, ameliyatın ardından taburcu edildi. Alınan dalağın patoloji tetkikleri için İstanbul'da bir laboratuvara gönderildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

DALAK KARGODA KAYBOLDU!

Ancak karton kutuyla kargoya verilen dalağın kaybolduğu anlaşıldı. Hukuk mücadelesi başlatan Ahmet Kıral'ın bu yaşadıklarından sonra adeta hayata küstü.

"ALAY ETTİLER"

Yaşanan durumun gündeme gelmesinin ardından çevresindeki insanlar tarafından psikolojik baskı görmeye başlayan Ahmet Kıral ne yapacağını şaşırdı. Sokakta, çarşıda kendisini görenlerin, "İnsan dalağını kaybeder mi, bir dalağına sahip çıkamadın" şeklindeki sözlerine maruz kalan Kıral sonunda çareyi yaşadığı Yalova'yı terk etmekte buldu. Talihsiz adam apar topar memleketi Bitlis'e döndü.

Uzun yıllardır yaşadığı ve çok sevdiği Yalova'yı terk ederek yıllar sonra memleketi Bitlis'e dönen Ahmet Kıral, "Başıma gelenler hayatımı kabusa çevirdi. Yapılan sorumsuzluğun cezasını her yönüyle ben çekiyorum. Dalağımı ben mi kaybettim ? Sorumsuzlar kaybetti ama onların yüzünden her gün karşılaştığım insanlar tarafından alay konusu edildim. Bu durumu gururuma yediremedim" dedi.