Yalnız yaşadığı evde ölü bulunan Ulvi Eker'in, 40 milyon TL'lik servetini bağışladığı ortaya çıktı

Bolu'da yalnız yaşayan 65 yaşındaki Ulvi Eker evinde ölü bulundu. Ulvi Eker'in, yaklaşık 40 milyon TL'lik servetini Türk Eğitim Vakfı'na bağışladığı ortaya çıktı. 

Yayınlanma Tarihi: 17.06.2021 14:56
Değiştirme Tarihi: 17.06.2021 14:56

Bolu'nun Karaçayır Mahallesine bağlı Şirin Sokak'ta yaşayan 65 yaşındaki Ulvi Eker'den 2 gün boyunca haber alınamadı. Salı günü, yakınları durumu polise bildirdi ve ekipler ihbar üzerine adrese gitti.

Zili çaldılar ancak herhangi bir tepki verilmedi. Bunun üzerine, adrese çağrılan çilingir kapıyı açarak içeri girdi. Ekipler, Eker'in cansız bedenini yerde yatarken gördü. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Sağlık ekiplerinin kontrolünde Ulvi Eker’in kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği belirlendi. Ulvi Eker’in cenazesi öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası defnedildi.

SERVETİNİ EĞİTİM İÇİN BAĞIŞLADI

Yalnız yaşayan ve çocukları olmayan Ulvi Eker’in ölmeden 4 ay önce yaklaşık 40 milyon liralık servetini Türk Eğitim Vakfı’na bağışladığı ortaya çıktı. Ulvi Eker’in cenazesini kaldırmasını istediği Türk Eğitim Vakfı’nın Şubeler Genel Koordinatörü Ömer Turna, “Ulvi bey yaklaşık 5 ay önce bizleri Bolu’ya davet ederek tüm mal varlığını Türk Eğitim Vakfı’na bırakmak istediğini söyledi. Bizimle noterde vekaletname düzenledi. Kendi adına kayıtlı banka hesaplarındaki paraları ve taşınmazları mahkeme sonucunda Türk Eğitim Vakfı hesaplarına geçecek. Dolayısıyla burada biriken parayla Ulvi bey adına başarılı ancak ekonomik desteğe ihtiyacı olan öğrencilere burs vereceğiz. 40 milyon civarında bir mal varlığı olduğu söyleniyor. Böyle bir mal varlığı çıktığı takdirde biz yılda 500 öğrenciyi okutacak kadar büyük bir meblağ oluşturuyor. Bu da Türkiye’de sayılı bir bağış oldu” dedi.

Kaynak: İHA