3 bin kutu kaçak ilaç ele geçirildi

İstanbul Beykoz'da bir depoya düzenlenen baskında 3 bin kutu kaçak ilaç ele geçirildi.

Yayınlanma Tarihi: 02.02.2015 20:02
Değiştirme Tarihi: 02.02.2015 20:02
3 bin kutu kaçak ilaç ele geçirildi

Baskın, öğleden sonra, Paşabahçe Kelle İbrahim Caddesi üzerinde bulunan bir eczane tarafından kullanıldığı iddia edilen depoya düzenlendi. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’ne yapılan bir ihbar üzerine harekete geçen ekipler depoya ani baskın yaptı. Yapılan ilk incelemede, depoda, piyasa değeri yüksek olan yaklaşık 3 bin kutu kaçak ilaç ele geçirildi. Ayrıca, SGK’nın envanterinde görünen çok sayıda ilacın da polisin baskın yaptığı depoda bulunduğu öne sürüldü.

İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ile Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin depodaki çalışmalarının ardından, kaçak ilaçlar bir ambulansa yüklenerek, Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kriminal Polis Laboratuvarı’na gönderildi.

İlaçların bir kısmının kaçak yollarla yurtdışından getirildiği, bir kısmının ise usulsüz olarak SGK sisteminden kaçırıldığı öne sürüldü. Kanser ve organ nakli gibi önem arz eden hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçların el altından piyasaya sürüldüğü de iddialar arasında yer alıyor.

İlgili Sayfalar: Playlist