Yağmur Aşık’ın, Emre Aşık’ı öldürtmek için plan yaptığı ortaya çıktı!

Emre ve Yağmur Aşık çiftinden şok bir haber daha geldi. Yağmur Aşık’ın hukuken halen kocası olan Emre Aşık’ı öldürtmek için plan yaptığı ortaya çıktı. Savcılık, Yağmur Aşık ve sevgilisi Erdi Sungur’un ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan cezalandırılmasını istedi. İşte detaylar... 

Yayınlanma Tarihi: 24.09.2020 09:27
Değiştirme Tarihi: 24.09.2020 09:27
Yağmur Aşık’ın, Emre Aşık’ı öldürtmek için plan yaptığı ortaya çıktı!

Emre ve Yağmur Aşık çiftinin, çekişmeli boşanma davaları sürüyor. İkili arasında sular bir türlü durulmazken, şok eden bir gerçek daha ortaya çıktı. Yağmur Aşık'ın, Emre Aşık'ı öldürtmek istediği ve bunun için silah temin eden ve cezaevi firarisi sevgilisi Erdi Sungur ile planlar yaptığı ortaya çıktı. Hatta Yağmur Aşık'ın mezar yeri bile aradığı belirtildi. Söz konusu plan, kendisinden Emre Aşık'ı öldürmesi istenen İlyas Y.'nin her şeyi anlatmasıyla ortaya çıktı. Düzenlenen iddianameye göre, şüpheli sıfatıyla bulunan Erdi Sungur ile tanık İlyas Y.'nin aynı cezaevinde kalmaları sebebiyle tanıştıkları, İlyas Y.'nin 2019'da tahliye olduğu, Erdi Sungur'un ise sonrasında cezaevinden firar ettiği belirtildi. Gölormanı Köyü'ndeki buluşmada Yağmur Aşık'ın, Emre Aşık'la aralarında sorun olduğunu, onu öldürmek istediğini İlyas'a söylediği, Erdi'nin de bunu desteklediği anlatıldı.

"EMRE'Yİ ÖLDÜRÜNDE BURALARA GÖMSEK..."

İddianamedeki detaylar ise tüyleri diken diken etti. Sungur, Emre Aşık'ın cesedini gömebilecekleri yer bulmasını İlyas'tan istemiş, Balıklı Yaylası'na yer bakmak için yola çıkılmış ancak kar yüzünden fazla ilerleyemeyip durmuşlar. Bu esnada Yağmur Aşık'ın ise "Emre'yi öldürünce buralara gömsek, buralarda kimse yok" dediği, Sungur'un da 'Olur' diye desteklediği kaydedildi.

10 MİLYONLUK TEKLİF

Sungur ve Aşık'ın, cesedin gömüleceği yer göstermesi karşılığında İlyas'a 10 milyon para teklif ettikleri de belirtilenler arasında. Ancak İlyas'ın Emre Aşık'ın avukatı ile iletişime geçerek şüphelilerin kolluk kuvveti tarafından yakalanmalarını sağladığı, bu şekilde şüphelilerin Aşık'ı öldürmeye yönelik eylemlerinin teşebbüs aşamasında kaldığı belirtildi. Savcılık, Yağmur Aşık ve Erdi Sungur'un kasten öldürmeye teşebbüs suçundan cezalandırılmasını istedi. Şüpheliler Düzce Ağır Ceza'da yargılanacak.

İFADESİNDE NE SÖYLEDİ? 

Öte yandan iddianamedeki ifadesinde Erdi Sungur şunları söyledi:

"O dönem Yağmur'la gönül birlikteliğimiz vardı. Aramızda Emre Aşık'la ilgili konuşmalar geçti.

Yağmur çocuklarını görmekten ziyade onları yanında tutarak Emre Aşık'tan daha fazla nafaka almanın ve kendisine kalacak malın derdindeydi. Konuşmalarımızda Emre'yi öldürtmek istediğinden bahsediyordu.

Bana da bu işi yapıp yapamayacağımı sordu. Ben de hayatımda adam öldürmediğimi, bunu yapamayacağımı söyledim. Hatta bir keresinde bana kanlı bir et parçası getirip ateş etmemi söyledi.

Ben de ateş ettim. Ancak o sırada gözümü kıstığım için 'Bu işi sen yapamazsın' dedi ve benden umudu kesti... Yağmur'la İlyas'ın ikametine gittik.

Yağmur, ona neden hapse girdiğini sordu, İlyas "3 adam öldürdüm, o yüzden yattım" dedi. Bunun üzerine 'Emre Aşık'ı da öldürsene' dedi. Bu arada Yağmur, Emre'yi öldürmek için silah ticareti yapan Mehmet A.'dan silah aldı."

(Sabah Gazetesi Özel Haber)