Yağmur Aşık'ın 'cinayet planı' için Emre Aşık'ın avukatı konuştu!

Yağmur Aşık'ın, Emre Aşık için tasarladığı iddia edilen cinayet planından sonra bu kez yeni bir gelişme yaşandı. Emre Aşık önceki gün avukatıyla birlikte Ataşehir Asayiş Büro Amirliği’ne giderek eşi Yağmur Aşık tarafından tehdit edildiğine dair yaklaşık iki saat ifade verdi. 

Yayınlanma Tarihi: 29.09.2020 09:42
Değiştirme Tarihi: 29.09.2020 09:42
Yağmur Aşık'ın 'cinayet planı' için Emre Aşık'ın avukatı konuştu!

Çekişmeli boşanma davaları devam eden eski futbolcu Emre Aşık ile eşi Yağmur Aşık arasında yeni bir gelişme yaşandı. Emre Aşık, eşi Yağmur Aşık tarafından tehdit edildiği gerekçesiyle karakola başvurdu. Avukatı "Yağmur Aşık hakkında adam öldürmeye teşebbüs suçundan dava açıldı. Emre Aşık'a yönelik tehdit mesajlarıyla ilgili de koruma kararı aldırdık" dedi. 

Aşık, çıkışta avukatıyla açıklama yaptı. Gazetecilerin, "Tehdit edildiğinize dair haberler çıktı. Başınıza silah dayandığı ve kendi mezarınızı kazdığınız doğru mu?" sorularına avukatı cevap verdi. Avukat, "Bununla ilgili olarak Düzce Ağır Ceza Mahkemesi'ne adam öldürmeye tam teşebbüsten dolayı şüpheli hakkında kamu davası açıldı. Yargılama devam ederken yine bir ihbar alındı. İhbarı savcılık değerlendirdi. Biz de ifademizi verdik. Bununla ilgili soruşturma devam ediyor" açıklamasını yaptı. 

"TEHDİT MESAJLARI GELİYOR"

Tehdit mesajları alındığının da altını çizen "Bu mesajlarla ilgili de koruma kararı aldırdık. Artık böyle bir şey olmayacak" dedi. Öte yandan Emre Aşık'ın ifadesinden sonra polis ekipleri Yağmur Aşık'ı kaldığı siteden alarak karakola götürdü. Aşık'ın, eşine tehdit ve adam öldürmeye teşebbüsten dokuz saat ifade verdiği öğrenildi.

(Sabah)