"Yağış önce Marmara sonra neredeyse tüm Türkiye'ye geliyor"

Bu geceden itibaren Trakya'dan yağış geleceği uyarısı yapıldı. Yurdun batı kesimlerinin parçalı bulutlu, Edirne ve Çanakkale'nin kuzeybatı kesimleri gece saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü yağmurlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği öngörülüyor. 

Yayınlanma Tarihi: 16.10.2020 15:58
Değiştirme Tarihi: 16.10.2020 15:58
'Yağış önce Marmara sonra neredeyse tüm Türkiye'ye geliyor'

Yurdun batı kesimlerinin parçalı bulutlu, Edirne ve Çanakkale'nin kuzeybatı kesimleri gece saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerde yer yer pus hadisesi bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının yurdun genelinde 1 ila 3 derece artacağı ve mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Ayrıca İstanbul Teknik Üniversitesi Prof. Dr. Orhan Şen, bir uyarıda bulunarak, "Yarından itibaren Trakya'dan yağış giriyor. Önce Marmara sonra neredeyse tüm Türkiye. Önümüzdeki hafta perşembe gününe kadar devam eder. Sıcaklıklar 7-8 C düşer. Bu bölgesel tahmindir. Noktasal tahmin daha sonra" dedi. 

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise aşağıda yer alıyor: 

Ankara: Az bulutlu açık 26
İstanbul: Az bulutlu açık 25
İzmir: Parçalı az bulutlu 28
Adana: Parçalı az bulutlu 31
Bursa: Parçalı az bulutlu 29
Antalya: Az bulutlu açık 28
Samsun: Parçalı az bulutlu 25
Trabzon: Parçalı çok bulutlu 24
Erzurum: Parçalı az bulutlu 22
Diyarbakır: Az bulutlu açık 31

(İHA)