XRP davası ne zaman görülecek? İşte XRP davasının 2. duruşma tarihi

Dünyanın en popüler kripto para birimleri arasında yer alan Ripple (XRP) davası hakkında araştırmalar sürmeye devam ediyor. SEC tarafından açılan XRP davasının ilk duruşması 23 Şubat tarihinde görülmüş ve kripto borsasında XRP değer kazanmıştı. XRP alan yüz binlerce kişi, kripto paranın son durum hakkında bilgileri merak ediyor. Peki, XRP davası ne zaman görülecek? İşte XRP davasının 2. duruşma tarihi.

Yayınlanma Tarihi: 16.03.2021 16:21
Değiştirme Tarihi: 16.03.2021 16:21
XRP davası ne zaman görülecek? İşte XRP davasının 2. duruşma tarihi

XRP davasının 2. duruşmasının ne zaman olacağını merak eden binlerce kişi, konuyl alakalı araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. Ripple’ın avukatlığını üstlenen James K. Filan, davaya dair yeni detayları açıkladı. Filan, sosyal medya aracılığıyla SEC tarafından gönderilen mektubun bir kopyasını paylaştı.

Açıklamalara göre açılış savunmaları 12 Nisan’da, SEC’in detaylı açıklaması ise 14 Mayıs’ta verilecek. Daha sonra savunmanın SEC’in sunduğu dosyalara yanıt vermesi için 4 Haziran’a kadar vakti olacak.

Ripple 28 Ocak 2021 tarihinde 0,25 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Davanın görüldüğü 23 Şubat tarihinde ise Ripple 0,58 dolar seviyesine kadar yükseldi. Böylece yaklaşık bir aylık sürede yüzde 130’un üzerinde primlenme yaşandı. Dava gelişmesiyle birlikte 23 Şubat tarihinde paradaki kayıp yüzde 7 olmuştu.

SEC tarafından dava açılmasının ardından kripto para borsaları Ripple işlemlerini askıya almışlardı. Coinbase, OKCoin gibi kuruluşlar Ripple işlemlerini yapmamaya başladı. Dava sonrasında yeniden işlemlerin açılması beklentisi hakim durumda.