Windows 10’un son güncellemesi oyunları yavaşlatıyor mu? Microsoft’tan açıklama geldi!

Windows 10’un son güncellemesi oyunları yavaşlatıyor mu? Microsoft’tan açıklama geldi!
Yayınlanma Tarihi: 24.03.2019 19:11 | Değiştirme Tarihi: 24.03.2019 21:02

Windows 10’un son güncellemesi bazı oyunculara zor anlar yaşattı. Peki, Windows 10’un son güncellemesi neden oyunları yavaşlattı? Microsoft’tan konuyla ilgili açıklama geldi.

Windows 10 kullanan bazı oyuncular, oyunlarda Windows 10’un son güncellemesinden sonra yavaşlık olduğunu farketti. Peki, Windows 10’un son güncellemesi oyunları neden yavaşlatıyor? Konuyla ilgili Microsoft’tan açıklama geldi.

Microsoft’tan Windows 10 güncelleme açıklaması

Microsoft'un zaman zaman güncellemeleriyle sorun çıkaran işletim sistemi Windows 10, bir dizi oyunda performans kaybı yaşamaya başladı. Yayınlanan son güncelleme ile birlikte ortaya çıkan sorun nedeniyle kullanıcılar fare ve grafik performansında düşüş yaşamaya başladı. Call of Duty 4 ve Call of Duty: Modern Warfare 2 gibi eski oyunları da etkileyen sorunla ilgili açıklama yapan Microsoft, KB4481887 numaralı güncelleme nedeniyle performans sorunu yaşayan kullanıcılarına son güncellemeyi bilgisayarlarından kaldırmasını önerdi. Bazı oyunlar dışında herhangi bir soruna neden olmayan son Windows 10 güncellemesi ile birlikte işletim sisteminde bir dizi değişiklik yapılmış, minör iyileştirmeler kullanıcılara sunulmuştu. Bazı kullanıcılar ise bu sorunu yaşamıyor.