WhatsApp Web için sesli ve videolu arama özelliği test ediliyor

Koronavirüs salgını uzaktan eğitimi ve uzaktan çalışmayı zorunlu kılarken, bu doğrultuda birçok görüntülü ve sesli uygulama popülerleşti. Zoom ve Google Meet gibi uygulamalar kullanıcılar arasında yaygınlaşırken Facebook'un sahip olduğu Whatsapp da yeni bir özelliği test edecek. WhatsApp'ın masaüstü uygulamasına Whatsapp Web, gelecek yeni özelliklerin son testlere girdiği ortaya çıktı. Bu özellikler arasında sesli ve videolu görüşme de var.

Yayınlanma Tarihi: 05.12.2020 14:39
Değiştirme Tarihi: 05.12.2020 14:39
WhatsApp Web için sesli ve videolu arama özelliği test ediliyor

Çalışmalarını genellikle bilgisayar üzerinden yürüten insanların yoğun bir şekilde kullandığı WhatsApp Web, bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda "resim içinde resim (PiP) güncellemesini almıştı.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma ıuygulaması WhatsApp'ın web sürümüne, şimdi de sesli ve görüntülü görüşme özelliği geliyor. İlk olarak geçtiğimiz ekim ayında ortaya çıkan bu özellikler, artık son testlerden geçiyor.

Paylaşılan ekran görüntüsüne baktığımızda, WhatsApp Web'e sesli ve görüntülü arama simgelerinin geleceğini görüyoruz. Ancak görselde de görüldüğü gibi, bu özellikler henüz beta aşamasında bulunuyor.

Haber ile ilgili metin girin!.