Whatsapp sözleşmesi nedir? Whatsapp silme ve sözleşme iptali nasıl yapılır?

Whatsapp sözleşmesi nedir, whatsapp nasıl silinir? Gibi soruların yanıtlarını merak eden binlerce kişi internet üzerinden araştırmalarını yapmaya başladı. Whatsapp veri paylaşımında değişikliğe gitmesinin ardından birçok kullanıcı bu durumdan rahatsız oldu ve Whatsapp sözleşme maddelerini merak etmeye başladı. Peki, Whatsapp sözleşmesi nedir? Whatsapp silme ve sözleşme iptali nasıl yapılır?

Yayınlanma Tarihi: 10.01.2021 09:41
Değiştirme Tarihi: 10.01.2021 09:41
Whatsapp sözleşmesi nedir? Whatsapp silme ve sözleşme iptali nasıl yapılır?

Dünyanın en popüler haberleşme ve mesajlaşma ağları arasında yer alan Whatsapp getirdiği yeni sözleşme maddeleriyle kullanıcılarını rahatsız etti. Birçok kişi Whatsapp'ın veri paylaşımında değişikliğe gitmesine tepki gösterdiği ve bu durumdan rahatsız olarak sözleşme maddelerini araştırmaya başladı. Peki, Whatsapp sözleşmesi nedir? Whatsapp silme ve sözleşme iptali nasıl yapılır?

WHATSAPP SÖZLEŞMESİ NEDİR, MADDELERİ NELERDİR?

Popüler uygulama WhatsApp sözleşmesi 8 Şubat 2021 tarihinde yürürlüğe girecek olup yapılan açıklamaya göre; WhatsApp kullanıcı verilerini Facebook ile rahatça paylaşabilecek. Yeni gizlilik sözleşmesini kabul etmeyen kullanıcılar ise uygulamayı 8 Şubat 2021 sonrası kullanamayacak.

WHATSAPP, KULLANICILARIN HANGİ VERİLERİNİ TOPLAYABİLİYOR?

Hesap Bilgileri

Mesajlar

Bağlantılar

Durum Bilgisi

İşlem ve Ödeme Verileri

Müşteri Desteği ve Diğer İletişimler

Kullanım ve Kayıt Bilgileri

Cihaz ve Bağlantı Bilgileri

Konum Bilgileri

Çerezler

Başkalarının Sizin Hakkınızda Sağladığı Bilgiler (Üçüncü taraftan sağlanır.)

Kullanıcı Şikayetleri (Üçüncü taraftan sağlanır.)

WhatsApp’taki İşletmeler (Üçüncü taraftan sağlanır.)

Üçüncü Taraf Hizmet Sağlayıcıları (Üçüncü taraftan sağlanır.)

Üçüncü Taraf Hizmetleri (Üçüncü taraftan sağlanır.)

WHATSAPP SÖZLEŞMESİ MADDELERİ

- Altyapının ve dağıtım sistemlerinin iyileştirilmesine yardımcı olmak,

- Hizmetlerimizin veya onların hizmetlerinin nasıl kullanıldığını anlamak,

- Facebook Şirketi Ürünleri genelinde emniyeti, güvenliği ve bütünlüğü artırmak; örneğin sistemleri güvence altına almak ve spam, tehditler, kötüye kullanım veya ihlal faaliyetleriyle mücadele etmek,

- Onların hizmetlerini ve sizin bunları kullanma deneyiminizi iyileştirmek, örneğin sizin için önerilerde bulunmak (ör. arkadaşlar, grup bağlantıları veya ilginç içeriklerle ilgili öneriler),özellikleri ve içeriği kişiselleştirmek, satın alımları ve işlemleri tamamlamanıza yardımcı olmak ve Facebook Şirketi Ürünleri genelinde ilgili teklifler ve reklamlar göstermek,

- WhatsApp deneyimlerinizi diğer Facebook Şirketi Ürünleri ile birleştirmenizi sağlayan entegrasyonlar sağlamak. Örneğin, WhatsApp'ta satın aldıklarınız için ödeme yapmak üzere Facebook Pay hesabınızı bağlamanıza imkan vermek veya WhatsApp hesabınızı bağlayarak arkadaşlarınızla Portal gibi diğer Facebook Şirketi Ürünleri üzerinden sohbet etmenize olanak sağlamak.

Facebook'un azalan kullanım oranı ve popüleritesini, WhatsApp başta olmak üzere diğer grup şirketlerin kullanıcılarından sağladığı verileri pazarlayarak aşmaya çalışan sosyal medya devi, bu durumu şu cümlelerle açıkladı:

"Hizmetlerimizi kullandıkça ve Hizmetlerimiz üzerinden iletişim kurdukça bilgilerinizi paylaşırsınız. Biz de Hizmetlerimizi yürütmek, sunmak, iyileştirmek, anlamak, özelleştirmek, desteklemek ve pazarlamak amacıyla bilgilerinizi paylaşırız. Hizmetlerimiz ya da Facebook Şirketlerinin hizmetleri hakkında size pazarlama amaçlı içerikler gönderebiliriz."

WhatsApp hesabınızı silmek için

WhatsApp'ın en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun. Güncelleme olup olmadığını görmek için iPhone'unuzdan App Store'a gidin. WhatsApp'ı açın ve WhatsApp Ayarları > Hesap > Hesabımı Sil'e gidin.

Telefon numaranızı uluslararası koduyla birlikte yazın.

WhatsApp hesabınızı silmek istediğinizden eminseniz Hesabımı Sil'e dokunun.