WhatsApp, kripto para ile ödemeyi test ediyor

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kripto para ile ödemeyi test ediyor. Meta'nın dijital para cüzdanı Novi'nin yakında WhatsApp'a entegre edileceği bildirildi.

Yayınlanma Tarihi: 10.11.2021 14:00
Değiştirme Tarihi: 10.11.2021 14:00
WhatsApp, kripto para ile ödemeyi test ediyor

WhatsApp'ın mesajlaşma uygulamasında Novi Payments portalını test ettiği bildirildi. Görünüşe göre WhatsApp, ödeme sistemini koduna entegre etmenin yollarını test ediyor. Android beta sürümünün kodunda bulunan bilgilere dayanarak WhatsApp'ta Novi entegrasyonunun başlatıldığı iddia edilmişti.Kısa süre önce tüm markalarını 'Meta' adı altında topladığını açıklayan Facebook'un, dijital para cüzdanı Novi'yi yakında WhatsApp'a entegre edeceği duyuruldu.

Buna göre WhatsApp uygulamasındaki Novi cüzdanına banka hesabı eklenebilecek, kredi kartları bağlanabilecek, para çekme ve bakiye görüntüleme işlemleri yapılabilecek.

Uygulamanın kullanılabilmesi için kimlik doğrulamasının gerekeceği belirtliyor. Doğrulama işlemi, kimlik belgeleri ve video kaydı ile yapılacak. Halihazırda Hindistan ve Brezilya'da test edilen Novi üzerinden kullanıcılar birbirlerine Pax Dollar (USDP) gönderimi yapabiliyor.

Şirket, geçtiğimiz günlerde Hindistan'da iadeler özelliğini de devreye sokmuştu. Meta'nın Novi'den Sorumlu Başkanı David Marcus, hedeflerinin tüm ödeme hizmetlerini bir araya getirmek olduğunu söyledi. Dijital para cüzdanı Novi, Türkiye'de kullanılamıyor. (NTV)

İlgili Sayfalar: Playlist