Whatsapp'ın alternatifi Signal çöktü mü? | Mesajlaşma uygulaması Signal, neden çöktü?

Facebook'un sahibi olduğu ve WeChat ile birlikte dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp, geçtiğimiz hafta gündeme gelen ve kullanıcılarına kabul etmelerini zorunlu tuttuğu gizlilik sözleşmesi ile aşırı tepki alınca, insanlar alternatif uygulamalar kullanmaya başladı. Geçtiğimiz hafta Telegram ile birlikte dünya çapında en çok indirilen uygulamaların başında gelen Signal, çökme tehlikesi yaşadı. Cuma günü kullanıcılar mesaj alıp göndermede sorun yaşadıklarını bildirdi. Peki Signal neden çöktü? Signal'da ne sorunu var?

Yayınlanma Tarihi: 16.01.2021 14:36
Değiştirme Tarihi: 16.01.2021 14:36
Whatsapp'ın alternatifi Signal çöktü mü? | Mesajlaşma uygulaması Signal, neden çöktü?

Cuma günü bazı kullanıcılar, son günlerde sıkça gündeme gelen mesajlaşma uygulaması Signal'in çalışmadığını bildirdiler. Uygulamada yaşanan sorunlar,  Signal'in son haftalarda kullanıcılarında rekor artışlar yaşanmasından sonra geldi.

Twitter hesabından durumla ilgili açıklama yapan Signal, "hizmeti mümkün olan en kısa sürede geri getirmek için çalışıyoruz" dedi. Şirket daha sonra, "Gizliliğin ne kadar önemli olduğunu söyleyen milyonlarca yeni kullanıcımız olduğu için rekor bir hızla yeni sunucular ve ekstra kapasite ekledik uygulamamıza ancak sayı bizim en iyimser tahminlerimizi bile aştı" ifadelerini paylaştı.

SIGNAL 7.5 MİLYON İNDİRİLME ALDI

7 Ocak'ta WhatsApp, kullanıcıları telefon numaraları ve konumlar gibi kişisel verilerini 8 Şubat'ta ana şirketi Facebook ile paylaşacağını duyurmuştu. Bu duyurunun ardından, bazı kullanıcılar Signal ve Telegram gibi alternatif mesajlaşma uygulamalarına akın etmeye başladı. Tesla CEO'su Elon Musk da "Signal kullanın" önerisinde bulunmuştu.

Signal, geçen hafta 7.5 milyon indirilmeye ulaştı. Çarşamba günü Signal, hem Play Store hem de App Store uygulama mağazalarının zirvesindeydi.

Haber ile ilgili metin girin!.