İşte Volkan Demirel'e kesilecek fatura!

Sarı-Lacivertli ekipte derbinin faturası ağır oldu.

Yayınlanma Tarihi: 10.02.2015 00:48
Değiştirme Tarihi: 10.02.2015 00:48
İşte Volkan Demirel'e kesilecek fatura!

Fenerbahçe - Trabzonspor maçının bitiminde soyunma odası koridorunda karşılaşmanın hakemlerinin de duyacağı biçimde, "İki tane o.... çocuğunun açıklamalarından etkilenip maç yönetiyor, penaltımızı vermiyorsunuz" şeklindeki ifadeleri temsilci tarafından rapor edilen Volkan Demirel, bugün tedbirli olarak PFDK'ya sevk edildi.

Volkan'ın yanı sıra son düdüğün ardından yardımcı hakeme "Allah hepinizi kahretmesin" diyen ve hakem Bülent Yıldırım tarafından kırmızı kartla cezalandırılan Caner'in dosyası da bugün disiplin kuruluna gönderildi.

VOLKAN'A 2 İLA 5 MAÇ CEZA
Temsilci raporuna göre Volkan'ın "hakaretten", Caner'in ise "sportmenliğe aykırı" sözlerinden dolayı işlem göreceğini kaydetti. Bu arada Volkan'ın raporlara geçen sözlerini iki defa tekrarladığı ve hakemden ek rapor istenmesine gerek duyulmayacağı vurgulandı.

Bu doğrultuda Fenerbahçe file bekçisinin 2 ila 5 maç, Caner'in de kırmızı kart gördüğü için en az 1 maç ceza almasının gündemde olduğu bildirildi.

RİZE'DE YOKLAR
Fenerbahçeli iki milli futbolcu tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edilecekleri için, sarı-lacivertli takımın yarın deplesmanda Çaykur Rizespor ile oynayacağı Ziraat Türkiye Kupası karşılaşmasında forma giyemeyecekler.

Volkan ve Caner'e verilecek cezalar ise PFDK'nın perşembe günü gerçekleştirdiği toplantıdan sonra açıklanacak.

Bu arada Fenerbahçe kulübünün PFDK'dan bugünkü toplantısında Volkan ve Caner için "acil yargılama" talep edeceği, kurulun vereceği karar doğrultusunda Çarşamba günü de Tahkim kuruluna başvurarak itirazda bulunacağı öğrenildi.
İlgili Sayfalar: Playlist