VGM burs başvuruları ne zaman başlayacak? VGM bursları ne kadar oldu?

VGM burs başvuruları ne zaman başlayacak sorusunun yanıtı, ortaöğrenim ve yükseköğrenim öğrencileri tarafından sorgulanmaya başladı. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama sonrasında, VGM burs başvurularının başlayacağı tarih belli oldu. Peki, VGM burs başvuruları ne zaman başlayacak? VGM bursları ne kadar oldu?

Yayınlanma Tarihi: 22.09.2021 11:21
Değiştirme Tarihi: 22.09.2021 11:21
VGM burs başvuruları ne zaman başlayacak? VGM bursları ne kadar oldu?

VGM burs başvurularıyla ilgili geri sayım sürmeye devam ediyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da ortaöğrenim ve yükseköğrenim öğrencileri, VGM burs başvuru tarihini beklemeye başladı. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan takvim sonrasında burs başvurularının ne zaman yapılacağı açıklandı. Peki, VGM burs başvuruları ne zaman başlayacak? VGM bursları ne kadar oldu?

VGM BURS BAŞVURUSU NE ZAMAN?

Yayınlanan takvime göre, ortaöğrenim burs başvuruları 15 Ekim 2021 tarihinde; yükseköğrenim burs başvuruları ise 01 Kasım 2021'de başlayacak.

VGM BURSLARI NE KADAR OLDU? 

VGM bu yıl için belirlediği tutarı da "2021-2022 eğitim yılında eğitim yardımı/burs miktarlarında artış yapılmış olup ortaöğrenim eğitim yardımı aylık 100,00 TL, yükseköğrenim bursu aylık 400,00 TL, yabancı uyruklu öğrenci yükseköğrenim bursu ise aylık 600,00 TL olarak belirlenmiştir." ifadeleriyle duyurdu.

Ayrıca VGM duyurusunda "Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim Eğitim Yardımları ve Yükseköğrenim Bursları için alınan başvurular açık kontenjanlarımız nispetinde, aşağıda belirtilen ilgili mevzuata göre öncelikli olarak anne ve/veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere verilmektedir.

Başvuru alma, başvuru değerlendirme, burs bağlama ve takip işlemleri, Vakıflar Yönetmeliği (ortaöğrenim) ve Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliği (yükseköğrenim) doğrultusunda yerine getirilmektedir.

Burs başvuru, değerlendirme ve sonuç açıklama dönemlerine ilişkin tüm duyurular www.vgm.gov.tr üzerinden yapılacaktır.

Geçtiğimiz eğitim dönemlerinde sosyal medyada ve internette Vakıflar Genel Müdürlüğü bursları ile ilgili yanlış haberler yapıldığı ve başvuru alma adı altında kişisel verilerin toplanması amacıyla sahte sayfa ve hesaplar yayınlandığı, başvuru yapan herkese eğitim yardımı/burs verileceği yönünde yanlış ve asılsız bilgilerin yayıldığı görülmüştür.

Bu nedenle bu türden sahte haber, sayfa ve hesaplara itibar edilmemesi ve Genel Müdürlüğümüz bursları ile ilgili her türlü duyuru ve başvuru işlemlerinin www.vgm.gov.tr adresi üzerinden takip edilmesi gerektiği unutulmamalıdır." bilgilerini paylaştı.