Vasiyet belediye sitesinde yayınlandı: Yaşlı kadın, komşularına 58 milyon TL miras bıraktı

Almanya'nın Hessen eyaletinde ilginç bir olay yaşandı. 2019 yılında hayatını kaybeden 73 yaşındaki Renate Wedel isimli kişinin, yaşadığı kasabadaki vatandaşlara 6.2 milyon Euro yani yaklaşık 58 milyon TL miras bıraktığı belirtildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Yerel Belediye Başkanı Bernd Heine, büyük bir şok yaşadığını, ilk başta bir virgülün kaymış olabileceğini düşündüğü ifade etti. İşte ayrıntılar...

Yayınlanma Tarihi: 05.12.2020 14:28
Değiştirme Tarihi: 05.12.2020 14:28
Vasiyet belediye sitesinde yayınlandı: Yaşlı kadın, komşularına 58 milyon TL miras bıraktı

Almanya Hessen'de bulunan ve 6 köyden oluşan Waldsolms kasabasına 1975 yılında yerleşen 73 yaşındaki Renate Wedel isimli kadın, 2019 yılında hayatını kaybetti. Komşularına 6.2 milyon euro miras bırakan kadının, miras açıklaması Waldsolms kasabasının web sitesindeki bir duyuruda yer aldı. 

Wedel’in düzenlediği vasiyetnamede yer alan mirasın bir banka hesabı, hisse senetleri, değerli eşyalar, ev ve mülkten oluştuğu açıklandı.

KİMSE İNANAMADI

Yerel belediye Başkanı Bernd Heine konuyla ilgili şoke olduğunu ifade ederek "İlk başta bunun mümkün olmadığını düşündüm, bir virgülün kaydığını düşündüm” dedi. Waldsolms topluluğu sözcüsü ise yaptığı açıklamada, "Waldsolms topluluğu olarak bu önemli miras için Wedel çiftine teşekkür ediyoruz. Mirasın büyük bir kısmının kasabadaki tesis ve altyapı çalışmaları için kullanılacak" diye konuştu.

Kaynak: DHA