Van'ın Saray ilçesinde 4 mahallede artan vakalar nedeniyle eğitime 10 gün ara verildi

Gelen bir son dakika haberine göre, vaka sayılarında artış yaşanması nedeniyle Van'ın Saray ilçesindeki 4 mahallede okullar 10 gün süreyle tatil edildi. İlçedeki 4 mahallede 14 yeni vaka tespit edilirken, jandarma ekiplerinin devriye gezdiği belirtildi. 

Yayınlanma Tarihi: 04.03.2021 12:11
Değiştirme Tarihi: 04.03.2021 12:11
Van'ın Saray ilçesinde 4 mahallede artan vakalar nedeniyle eğitime 10 gün ara verildi

Özalp ilçesinin Çubuklu Mahallesi ile Tuşba ilçesinin Altıntepe Mahallesi’nde gizli yapılan taziyeler nedeniyle Covid-19 vakalarının artması sonrası Saray ilçesinde de Dolutaş, Yeşilalıç, Yurtbaşı ve Çaybağı mahallelerinde yeni vakalar tespit edildi. Dolutaş ve Yeşilalıç mahallelerinde hastaneye başvuranların testlerinin pozitif çıkması üzerine Van’dan gelen filyasyon ekipleri, çalışma başlattı.

Yapılan görüşmelerde, testi pozitif çıkanların temaslılarının Dolutaş ve Yeşilalıç dışında Yurtbaşı ve Çaybağı mahallelerinde de olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine birçok temaslıdan numuneler alındı. Şu ana kadar 14 yeni pozitif vakanın tespit edildiği mahallerde okullar, 10 gün süreyle tatil edildi. Filyasyon ekipleri, çalışmalarını sürdürürken, jandarma da mahallelerde devriye gezmeye başladı.

Kaynak: DHA