Van'da kaydedilen görüntüler tüyler ürpertmişti... Genç kadın karakolda bunları söyledi

Gelen son dakika haberine göre Van'da madde ve alkol bağımlısı olduğu belirtilen bir kadının görüntüleri sosyal medyada paylaşılınca bir hayli dikkat çekmişti. Caddedeki bir arabanın önüne kendini atan ve yere yatıp kalkan kadın hakkında birçok kez işlem yapıldığı belirtilmişti. Olayla ilgili Van Valiliği bir açıklamada bulundu. Valilik, videoda yer alan kişinin S.Ö. isimli vatandaş olduğunu ve bu kişinin görüntülerinin kendisinden habersiz çekildiğini ve sosyal medyada yayınlandığını belirterek, şikayette bulunduğunu ifade etti. S.Ö. ifadesinde ayrıca uyuşturucu veya herhangi bir uyarıcı madde de kullanmadığını, yalnızca alkolün etkisinde olduğunu belirtti.

Yayınlanma Tarihi: 03.12.2020 09:40
Değiştirme Tarihi: 03.12.2020 09:40

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Sosyal Medya üzerinden 'Van’da uyuşturucu madde kullanımı gençleri zehirlemeye devam ediyor' başlıklı video paylaşılmıştır. Sosyal medya üzerinden paylaşılan videodaki S. Ö. isimli kadın şahıs, 2 Aralık 2020 günü Emniyet Müdürlüğü 2 Nisan Şehit Nihat Akbaş Polis Merkezi Amirliğine müracaat ederek, sosyal medya üzerinden yayınlanan görüntülerdeki kişinin kendisi olduğunu belirtmiştir.

S.Ö. 1 Aralık 2020 günü saat 01:00 sıralarında alkollü olduğunu, alkolün etkisiyle kendisini yola attığını, akabinde taksiye binerek konakladığı otele gittiğini ifade etmiştir.

Bu zamana kadar kesinlikle uyuşturucu ve uyarıcı herhangi bir madde kullanmadığını, kendisinden habersiz görüntülerini çeken, paylaşan ve sosyal medya üzerinden kötü yorumlarda bulunan şahıs ve şahıslardan şikayetçi olduğunu beyan etmiştir.

Olayla ilgili ‘Kişisel Verilerin Hukuka Aykırı Olarak Ele Geçirilmesi’ suçundan tahkikat başlatılmıştır."