Van Başkale'de sel felaketi

Van'ın Başkale ilçesinde meydana gelen selde bazı araçlar ile evler ve ahırlar zarar görürken, sele kapılan bir genç kız son anda kurtarıldı.

Yayınlanma Tarihi: 01.08.2021 00:06
Değiştirme Tarihi: 01.08.2021 00:06
Van Başkale'de sel felaketi

Van'ın Başkale ilçesi ve çevresinde öğlen saatlerinde etkili olan sağnak, ilçe merkezine yaklaşık 60 kilometre uzaklıkta bulunan 80 haneli Esenyamaç mahallesinde sele neden oldu.

SEL SULARI 6 EVİ YIKTI

Yaklaşık yarım saat süren sağnak yağışın ardından gelen sel suları, Esenyamaç mahallesinde 5, Onikidere mezrasında ise 1 evin yıkılmasına neden oldu.

GENÇ KIZ SON ANDA KURTARILDI

Evinin önünde duran Kader Yurtseven'in(22) ise sel sularına kapanmasına neden oldu. Çevredekilerin müdahalesi ile Yurtseven son anda kurtarıldı. Ölüm tehlikesi atlatan Yurtseven'in sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

ARAÇLAR SÜRÜKLENDİ, HAYVANLAR TELEF OLDU

Bir minibüsü sürükleyip, ahırlara büyük zarar veren ve 2 büyükbaş hayvanın ölmesine neden olan selin ardından, Başkale Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Asım Solak da Esenyamaç mahallesine gelerek incelemelerde bulundu.

MAĞDURLAR YURTLARA YERLEŞTİRİLDİ

Vatandaşlarla konuşan Solak, bölgeye ekiplerin sevk edildiğini, zarar tespit çalışmalarına hemen başlayacaklarını, mağdur olan vatandaşların ise yurtlara yerleştirileceğini belirtti.