Valiliklerden açıklama! Ormanlara girişler yasaklandı

Balıkesir ve İzmir'de ormanlara girişler, valilik kararlarınca yasaklandı. İşte detaylar... 

Yayınlanma Tarihi: 29.07.2021 18:46
Değiştirme Tarihi: 29.07.2021 18:46
Valiliklerden açıklama! Ormanlara girişler yasaklandı

Balıkesir Valiliği bir açıklama yaparak, mesire yerleriyle tabiat parklarının dışında ormanlara girilemeyeceğini belirtti. Orman alanları içinde mangal, semaver, ateş yakılmasına müsaade edilmeyecek, avcı ve çobanların ateş yakmasının önlenmesi için ormanlara giriş çıkış yasağı uygulanacak.

Kamp yerleri hariç izin verilen mesire ve tabiat parklarında da mangal, semaver ve ateş yakılmasına saat 20.00'den sonra müsaade edilmeyecek. Ormanlık alan yakınlarında yerlerde anız yakılmasına ve ormanlık alanlara yakın olan yerlerdeki düğün gibi benzeri organizasyonlarda havai fişek, dilek balonu gibi yanıcı madde kullanılmasına da müsaade edilmeyecek.

İZMİR'DEN DE AÇIKLAMA 

Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'de ormanlara girişlerin Valilikçe yasaklandığını açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Soyer, "Ciğerlerimizi yakan yangınları büyük bir üzüntü ile takip ediyorum. İzmir'de ormanlara girişler Valilikçe yasaklandı. Belediye ekiplerimiz teyakkuz halinde. Şüpheli bir durumla karşılaşırsanız emniyetle ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ormanlarımızı birlikte koruyalım." ifadelerini kullandı.

(DHA-AA)