İstanbul'da okullar tatil edildi!

İstanbul Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okulları tatil etti.

Yayınlanma Tarihi: 10.02.2015 22:06
Değiştirme Tarihi: 11.02.2015 09:24

İstanbul'da okuyan öğrencilere müjdeli haber geldi. Okullar 11 Şubat Çarşamba günü tatil edildi. Okulların tatil olması ile birlikte öğrenciler sosyal medyada büyük sevinç yaşadı. Öğrenciler İstanbul Valisi Vasip Şahin'in hesabını teşekkür yağmuruna tuttu.

İstanbul Valiliği öğlen yaptığı açıklamada Meteorolojik değerlendirmelere göre okulların tatil olup olmayacağı kararını vereceklerini belirtmişlerdi. Yapılan değerlendirmelerin ardından yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okulları tatil edildi.


İşte 11 Şubat Çarşamba günü okulların tatil olduğu diğer yerler


Yağış sonrası çeşitli illerden kar tatili haberleri de gelmeye başladı. İşte okulların tatil edildiği iller (Şu ana kadar)

MANİSA (KULA)

Kula'da yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları  nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların 1 gün süre ile tatil edildiği açıklandı.

AFYONKARAHİSAR

Afyonkarahisar'da yoğun kar yağışından dolayı  eğitime yarın ara verildi. Valilikten yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezi  ve merkez ilçeye bağlı köy ile beldelerdeki okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve  liselerin, yarın bir gün süreyle tatil edildiği belirtildi. Engelli ve hamile kamu görevlilerinin de yarın bir gün idari izinli  oldukları ifade edildi.

ANTALYA (AKSEKİ)

Akseki ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta  dereceli okullar yarın tatil edildi. Akseki Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçe merkezi ile bağlı  mahallelerde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların yarın bir  gün süreyle tatil edildiği kaydedildi.

KONYA'NIN İKİ İLÇESİNDE TATİL

KONYA’nın Taşkent ve Derebucak İlçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verildi.
Konya Milli Eğitim Müdürlüğü, Taşkent ve Derebucak ilçelerinde dün geceden bu yana aralıksız süren kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların 1 gün olmak üzere yarın tatil edildiğini açıkladı.

AĞRI

Ağrı'da da okulların 1 gün süre ile tatil edildiği açıklandı.

DENİZLİ

Denizli’nin Kale, Güney, Çameli ve Buldan ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullara bir gün ara verildiği açıklandı. Birçok ilçede de okulların tatil edilmesiyle ilgili toplantıların devam ettiği öğrenildi.

Denizli’yi etkisi altına alan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiliyor. Yoğun kar yağışı ulaşımı etkilerken, bazı ilçelerde okullar tatil edildi. Denizli’nin Kale, Güney, Çameli ve Buldan ilçelerinde okullar 1 gün süreyle tatil edilirken, bu ilçede engelli ve hamile memurların da idari izinli sayıldığı açıklandı.
İlgili Sayfalar: Playlist