Bürokraside atama rüzgarı

Bürokraside atama rüzgarı
Yayınlanma Tarihi: 16.09.2014 00:58 | Değiştirme Tarihi: 16.09.2014 07:13

62. hükümet bürokraside ilk kapsamlı değişikliği dün gerçekleştirdi. İstanbul, Ankara, Diyarbakır ve Samsun valiliklerine yeni isimler atandı.

Emniyet Genel Müdürü, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı ve MGK Genel Sekreteri de değişti.Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki 62. hükümet, göreve başladıktan sonra bürokrasideki en önemli ve en kapsamlı atamalarını dün gerçekleştirdi. İstanbul, Ankara ve Diyarbakır valileri değişti. Emniyet Genel Müdürlüğü’ne yeni isim atandı. İçişleri Bakanlığı Müsteşarı ve MGK Genel Sekreteri değişti.

Haber ile ilgili metin girin!.Bu isimler, yine önemli ve kritik görevlere getirildi. Ankara kulislerinde bir süredir konuşulan ve hazırlıkları sır gibi yürütülen valiler kararnamesi, dün Bakanlar Kurulu’nda imzalandıktan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası için Çankaya Köşkü’ne gönderildi. ERDOĞAN GECE YARISI İMZALADICumhurbaşkanı Erdoğan’ın Katar ziyareti dönüşü “gece yarısı” onay verdiği kararname ile İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu merkeze alındı ve yerine Malatya Valisi Vasip Şahin getirildi. Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz Emniyet Genel Müdürlüğü’ne atandı. Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar ise emekliliğini isteyen Ankara Valisi Alaaddin Yüksel’in yerine getirildi. Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı görevinin ardından 3 yıl Rize Valiliği yapan ve 19 Mayıs 2012’den bu yana İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığı görevini yürüten Seyfullah Hacımüftüoğlu, MGK Genel Sekreterliği’ne atandı. Başbakanlık Güvenlik İşleri Genel Müdürlüğü, Hakkâri Valiliği ve MGK Genel Sekreterliği gibi önemli ve kritik görevleri başarıyla yürüten MGK Genel Sekreteri Muammer Türker ise Antalya Valisi oldu. ANTALYA VALİSİ İÇİŞLERİ’NEAntalya Valisi Sebahattin Öztürk, İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığı’na getirildi. Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Diyarbakır Valiliği’ne atandı. Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç’ın son dakikada bir değişiklik olmazsa merkeze alındığı belirtildi. Kısa süre önce istifasını veren TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ise Samsun’a vali olarak atandı. İŞTE O ATAMALAR- Malatya Valisi Vasip Şahin, İstanbul Valiliği’ne- Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne- İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Seyfullah Hacımüftüoğlu, MGK Genel Sekreterliği’ne- Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, Ankara Valiliği’ne- TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Samsun Valiliği’ne- Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığı’na- MGK Genel Sekreteri Muammer Türker, Antalya Valiliği’ne- Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Diyarbakır Valiliği’ne- Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, merkeze- Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, emekliliğini istedi.- Hatay ve Malatya valiliklerine merkezde görev yapan 2 vali atandı.Haber ile ilgili metin girin!.