Vakanın en az görüldüğü Kars'ta iyileşen hastanın kesip dağıttığı 'boğa' koronavirüsü aniden fırlattı

Koronavirüsün en az görüldüğü kent neresi? Bu sorunun cevabı geçtiğimiz günlere kadar Kars'tı. Ancak şehirde son 15 gün içerisinde yaşanan vaka artışları şaşkınlık yaşandı. Bu süreçte 146 kişide koronavirüs pozitif tespit edildi. Herkesin merak ettiği şey ise, Kars'ta vakalar neden arttı? Sorusunun cevabı oldu. DHA'nın haberine göre, 2 hafta önce 30 olan vaka sayısının bir anda 176'ya çıkmasının nedeni kentte yapılan bir nişan ve nişan sonrası boğa kesilerek yemek daveti verilmesi... İşte Kars haberinin detayları...

Yayınlanma Tarihi: 16.05.2020 12:52
Değiştirme Tarihi: 16.05.2020 12:52
Vakanın en az görüldüğü Kars'ta iyileşen hastanın kesip dağıttığı 'boğa' koronavirüsü aniden fırlattı

En az koronavirüs vakası nerede var denildiğinde, listenin ilk sıralarında yer alan Kars'ta, son iki haftada 30 olan koronavirüslü vaka sayısı bir anda fırlama yaparak 176'ya yükseldi. 146 kişiye virüsün nereden bulaştığı merak edilirken, şehirde yaşayan 2 bin 145 kişi koronavirüs testine tabii tutuldu.  Öte yandan şehirde şu zamana kadar 7 kişi virüs nedeniyle hayatını kaybetti. 

KARS'TA VAKA SAYILARININ ARTMASININ NEDENİ 'BOĞA'

Vaka sayısının 2 haftada büyük artış yaşandığı Kars'ta 15 gün önce bir nişan yapıldı. Ne olduysa da bu nişanda oldu. İddiaya göre, koronavirüs tedavisi sonrası taburcu edilen bir kişi, boğa kesip nişan için yemek dağıttı. Böylece vaka sayısı da bir anda arttı. 

Bunun üzerine şehirde tedbirler artırıldı, gün boyunca güvenlik güçleri her yerde devriye gezdi. Anonsların yapıldığı Kars'ta, buna benzer bir olayın yaşanmaması için çalışmalar sıkıca sürdürülüyor. 

Kars Ak Parti Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç da, şehirde artan vakalarla ilgili görüşlerini ve tavsiyelerini eksik etmedi. Açıklama yapan Ahmet Arslan, yoğun bakımda hastanın bulunmadığını ifade etti. Alınan tedbirlere uyulmadığı için böyle bir tablonun ortaya çıktığını söyleyen vekiller, vakaların yüzde 70'e yakınının büyükşehirlerden gelenlerin yakın çevresinde görüldüğünü ifade etti.