Vaka sayıları 3 kat artan İngiltere'de 7 okul öğrencileri evlerine karantinaya yolladı

Koronavirüs salgınının başladığı günden bu yana 40 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği İngiltere'de, salgın nedeniyle kapatılan okullar yeniden açıldı. Ancak okulların açılması, koronavirüs vakalarında bir patlama yaşattı. Birçok okul öğrencileri geri evine yollarken, 7 okulun öğrencileri evlerinde karantinaya alındı. 

Yayınlanma Tarihi: 04.09.2020 10:44
Değiştirme Tarihi: 04.09.2020 10:44
Vaka sayıları 3 kat artan İngiltere'de 7 okul öğrencileri evlerine karantinaya yolladı

Covid-19 salgını nedeniyle kapatılan okullar yeniden açılmaya başladı. İngiltere'de de kademeli olarak geçilen eğitim kapsamında okulların yüzde 40'ı yeniden öğrencilerine kapılarını açtı. 

Okulların açılmasıyla birlikte İngiltere'deki vaka sayıları yaklaşık 3 kat arttı. Açıklama yapan Sağlık Bakanlığı, ülkedeki 7 okulda eğitim alan öğrencilerin evlerinde karantinaya alındığını ifade etti. 

Salgın nedeniyle evlerine gönderilen yalnızca bu 7 okulun öğrencilerinin olmadığı, ülkenin farklı noktalarında eğitim gören birçok öğrencinin de koronavirüse yakalandıkları için evlerine gönderildiği kaydedildi. 

6 KENT TEHLİKE ALTINDA

Yetkilier, Greater Manchester, Yorkshire, Leicestershire, Lancashire ve Buckinghamshire'daki ilk ve orta dereceli okulların corona virüsten etkilendiğini duyurdu.

Kaynak: DHA