Uzun araba yıkama kuyrukları tarih oluyor

Uzun araba yıkama kuyrukları tarih oluyor
Yayınlanma Tarihi: 01.04.2019 15:07 | Değiştirme Tarihi: 01.04.2019 15:07

Seramik kaplama uygulaması Profesyonel oto temizlik ve tüketiciler için geliştirilmiş bir nano teknolojik işlemdir. Devrim niteliğindeki bu kaplama ürünü, uygulandığı yüzeyde mükemmel bir yapışma gücüyle kalıcı bir katman oluşturarak yüzeyin bir parçası haline geliyor ve koruma kalkanı oluşturuyor. 

CarWax bayii ağının kurucusu Mustafa Mumcu bu yeni nano teknolojik uygulama hakkında, uygulamanın profesyonel ekipler tarafından yapıldığını ve arabanın yüzeyindeki boya sertliğinin 9H+’a kadar arttığından, çizilme ve kimyasallara karşı daha dayanıklı hale geldiğini iletti.

Seramik kaplama ile koruma altına alınan yüzeyler; asidik, bazik ve zararlı kimyasallardan korunur, çok daha uzun süre temiz kalabilir, daha kolay ve hızlı temizlenir. Seramik kaplama uygulaması; aşırı sıcak veya aşırı soğuk hava şartlarının ve özellikle otomobil kullanıcılarının en büyük kâbusu olan kuş pisliklerinin boyaya verdiği zararı (boyanın yanmasını) önler, bir kalkan gibi arabanın dış yüzeyini korur.

Ayrıca Mumcu; piyasada Seramik Kaplamanın yanlış lanse edildiğinin altını çizdi. ‘’Uygulanan yüzeyin; fiziki darbelerde, örneğin otomobillerde; olası trafik kazalarında araç yüzeyinin asla hasar görmediği yönündeki haberlerin doğru olmadığını’’ söyledi.  ‘’Uygulandıktan sonra yüzeylerin asla çizilmeyeceği ve 5 yıldan 10 yıla kadar kaplamanın yüzeyde kalacağına dair çıkan tüm haberler tüketiciyi yanlış yönlendirmekte ve kesinlikle doğru değildir’’ dedi.

Seramik uygulaması yapılan yüzeyler; hidrofobik etki, sağladığı için anti-statik yüzey sayesinde kuş pisliği tozun, kirin, çamurun, kirecin yapışmasını engelleyerek yüzeylerin daha kolay temizlenmesine olanak sağlar, çok daha uzun süre temiz kalır. Seramik kaplama; boya, cam, deri, tekstil, ahşap, plastik, kauçuk ve mermer yüzeyler gibi geniş bir yelpazede kullanılabilir.  Yüzey; su ve buz tutmaz, paslanmayı ve kirlenmeyi geciktirir… Hatta seramiğin nano yapısı sayesinde yüzey kendi kendini temizler ve dış etkenlere karşı korunduğundan uygulandığı alanın ömrü uzar.

Bu nano teknoloji; Motosikletler, İş makineleri, Uçak, Helikopter, Ahşap tekne, Fiber tekne, Gemi sanayi ve Endüstriyel alanlarda kullanılabilir. Kaplama araç yüzeyinde 3 yıl süreyle kalır.