Üzücü bir haber daha... Van Erçiş'te kaybolan 2 yaşındaki Melek Memiş her yerde aranıyor

İkranur Tirsi'nin ölümü Türkiye'de infial yarattı. Giresun'un İcilli köyündeki evlerinin önünde oynarken, hayvanların bulunduğu otlama alanına giden ve bir daha kendisinden haber alınamayan İkranur Tirsi'nin cansız bedeni 3 gün sonra bulundu. Minik İkranur'un acısı daha tazeyken bir üzücü son dakika haberi de Van'ın Erçiş ilçesinden geldi. Evlerinin önünden geçen su kanalı kıyısında oynayan 2 yaşındaki Melek Memiş'in de kayboldu bildirildi. Başlatılan çalışmalar sonucu minik kızın terliğinin bulunduğu kaydedildi. İşte üzücü haberle ilgili detaylar...

Yayınlanma Tarihi: 01.07.2020 22:49
Değiştirme Tarihi: 01.07.2020 22:49
Üzücü bir haber daha... Van Erçiş'te kaybolan 2 yaşındaki Melek Memiş her yerde aranıyor

Van Erçiş merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulunan Yeşilova Mahallesi'nde yaşayan 8 çocuklu Memiş ailesinin minik ferdi 2 yaşındaki Melek Memiş evlerinin önünde bulunan su kanalı kıyısında sabah saatlerinde oynamaya başladı. Bir süre sonra ortadan kaybolan Melek Memiş'i inşaat işçisi olan babası Yücel, yakınlarıyla birlikte kanal çevresinde uzun uzun kızını aradı ancak herhangi bir sonuç elde edemedi. Jandarmaya haber veren aile, ekiplerin gelmesini bekledi. 

Van Jandarma Sualtı Timleri ile AFAD ekipleri, ihbarın yapıldığı bölgeye geldi ve mahalle sakinlerinin de dahil olmasıyla birlitke büyük bir çalışma başlattı. Aramalarda Melek Memiş'e ulaşılmazken, minik kızın terliğien ulaşıldı. 

Arama çalışması devam ederken, amca Hüseyin Memiş, "Yeğenim oynarken gözden kaybolmuş. Yengem fark edince bize haber verdi. Kendi imkanlarımızla yaklaşık 1 saat arama yaptık. Bulamayınca da jandarma ve AFAD’ı aradık "dedi.