Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Şehit, Nuh Özdemir'in baba evi yeniden yapılıyor

Şehit, Nuh Özdemir'in baba evi yeniden yapılıyor

Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki operasyonda şehit düşen 26 yaşındaki Ordulu Uzman Çavuş Nuh Özdemir'in Ordu'nun Akkuş ilçesi Salman Mahallesi'ndeki baba evinin yeniden inşa edilmesi için çalışmalara başlandı

09.01.2016 20:51

Mevcut evin hemen yanındaki arazi üzerinde yeni evin inşaat alt yapı çalışmalarını şehidin babası Mehmet Özdemir ile birlikte izleyen Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, evin yapımını Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin üstlendiğini, ayrıca Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun evin inşaatının bir önce bitirilmesi için talimat verdiğini söyledi. Başkan Demirci, "Mevsim dezavantajı yaşıyoruz ve yaşayacağız ama biz müsait havalarda şehidin ailesinin evinin inşaatına bir an önce başlayıp bitirmek istiyoruz. Onları sıcak bir yuvaya kavuşturmak istiyoruz" dedi.

"Herkese teşekkür ederim"
Şehidin annesi Esme Özdemir, oğlunun vatan görevini yaparken şehit düştüğünü, onu kaybettikleri için büyük bir üzüntü yaşadıklarını belirterek, "Başbakanımız bize sahip çıktı. Herkese teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Şehidin babası Mehmet Özdemir de Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kendisini aradığını ve 10 dakika kadar konuştuklarını ifade ederek, "Şimdi de Kaymakam ve Belediye Başkanımız geldi. İş makineleri geldi, çalışmalara başlandı. Yolu çakıllamaya çalışıyorlar. Herkese teşekkür ederim" diye konuştu.Bu arada çevre mahalle, köy ve ilçelerden şehidin ailesine taziye ziyaretleri sürüyor. Taziye ziyaretinde bulunanlar şehit Nuh Özdemir için dua ve Kur'an-ı Kerim okuyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

Geriye çorabı ve eşiyle son kes çekildiği selfie fotoğrafı kaldı
Şehit Nuh Özdemir'in operasyona çıktığı Pazar günü saat 23.25'de facebook hesabından son olarak 'iyi geceler" yazdığı da görüldü. Nuh Özdemir'den geriye ise annesine hatıra bıraktığı çorabı ile Ordu'dan ayrılırken eşi Leyla Özdemir ve yeğeni Emrullah Özdemir'le birlikte çektiği selfie fotoğrafı kaldı. Nuh Özdemir'in naşının Diyarbakır'da düzenlenecek törenin ardından Samsun'a, oradanda Ordu'nun Akkuş İlçesi'ne getirileceği belirtildi.

Yorumlar | 0
üye profil