Uzaktan eğitim ne zaman bitecek? Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?

Koronavirüs salgını nedeniyle tedbir amaçlı olarak okulların kapanmasının ardından milyonlarca öğrenci uzaktan eğitim almaya başladı. Birçok öğrencinin merak ettiği konu ise uzaktan eğitimin ne zaman biteceği ve yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağı oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamayla birlikte, yüz yüze eğitimle ilgili tarih verdi. Peki, uzaktan eğitim ne zaman bitecek? Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?

Yayınlanma Tarihi: 13.01.2021 14:47
Değiştirme Tarihi: 13.01.2021 14:47
Uzaktan eğitim ne zaman bitecek? Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?

Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak sorusunun yanıtını merak eden milyonlarca öğrenci, internet üzerinden araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle bir süredir online eğitim alan öğrenciler, bir an önce yüz yüze eğitimin başlayacağı zamanı bekliyor. Peki, uzaktan eğitim ne zaman bitecek? Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TARİH VERDİ

Türkiye'de corona virüsü (koronavirüs) vakalarının artmasıyla birlikte yüz yüze eğitime ara verilmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, yüz yüze eğitime varılan aranın 15 Şubat 2021'e uzatıldığını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada; "Okullarımızdaki yüz yüze eğitime verdiğimiz arayı, 15 Şubat 2021'e kadar uzatıyoruz." dedi.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığınca, yapılan açıklamada İlkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim, 2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar devam edeceği açıklandı. Yapılan açıklamaya göre okullar 22 Ocak Cuma gününe kadar yüz yüze eğitime geçmeyecek.

25 Ocak Pazartesi günü başlayacak yarı yıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresinin de eklendiği bildirildi. 2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacak.