Uzaktan eğitim derslerine giren siber sapıklar küfür edip cinsel içerikli video izletiyor

Koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitimin sürdüğü Türkiye'de öğrencilerin başı şu sıralar siper sapıklarla derde girdi. Öğretmen ve öğrencilerin ders işlemek için bir araya geldiği Zoom uygulamasına öğrencilerin isimleriyle dahil olan bu sapıklar, eğitime engel oluyor. Öğretmenler ve öğrenciler okulların açılmasından bu yana dijital sapıkların türlü hakaret ve cinsel içerikli hareketlerine maruz kalıyor.

Yayınlanma Tarihi: 03.12.2020 14:36
Değiştirme Tarihi: 03.12.2020 14:36
Uzaktan eğitim derslerine giren siber sapıklar küfür edip cinsel içerikli video izletiyor

Öğretmen ve öğrencilerin başı siper sapıklarla dertte. Bursa'nın Merkez Nilüfer ilçesine bağlı Hasanağa Mahallesinde birçok okul, ders işleyemez oldu. 

Öğrencilerin isimlerini kullanarak programa katılan sapıklar öğretmen ve öğrencilere ağza alınmayacak küfürler ederken, cinsel içerikli videolar izletiyor. 

İlk başlarda öğrencilere şarkı dinleten bu sapıkların, son 2 haftadır da çeşitli küfürler edip, cinsel içerili videoları izlettikleri belirtildi.

Yaşanan şok edici olayın ardından öğretmenler ve velilerin yine aynı program üzerinden yaptıkları bilgilendirme toplantısına da dahil olan siber zorbaların, öğretmen ve velilere siber polis olduklarını belirtip türlü hakaretlerde bulunmaları herkesi çileden çıkarıyor. Veliler, hoş olmayan bu duruma bir an evvel çare bulunmasını istedi.

Kaynak: İHA