Uyuyan eşini 15 balta darbesiyle öldürdü, ifadesi kan dondurdu: Kızımı taciz ederken gördüm

24 Kasım 2019 günü uyuyan dini nikahlı eşi Hasan Özbek'i baltayla öldüren 28 yaşındaki Fazilet Azimi'nin yargılanmasına devam edildi. İstanbul Zeytinburnu'nda yaşanan korkunç olayla ilgili duruşmada konuşan Azimi, 'Eşimin bana ve çocuklarıma zarar vereceğinden emindim' dedi. Fazilet Azimi ayrıca şiddet gördüğü gerekçesiyle 2 kez polise gittiğini ancak işlem yapılmadığını, bunun öğrenen eşinin daha da fazla şiddet göstermeye başladığını belirtti. Azimi, 'Bana şiddet uygularken kendinden geçerdi. Her zaman bir neden bulur, oyun kurar ve beni dövmenin bahanesini bulurdu' dedi. İşte kan donduran olayın detayları...

Yayınlanma Tarihi: 04.12.2020 12:17
Değiştirme Tarihi: 04.12.2020 12:17
Uyuyan eşini 15 balta darbesiyle öldürdü, ifadesi kan dondurdu: Kızımı taciz ederken gördüm

Dini nikahlı eşi Hasan Özbek'i 15 balta darbesiyle öldüren ve öldürdükten sonra da başında 1,5 saat bekleyen 28 yaşındaki Fazilet Azimi'nin ağırlaştırılımş müebbet hapis cezasıyla yargılandığı davaya devam edildi. Duruşmaya tutuklu sanık Fazilet Azimi getirilirken, taraf avukatları katıldı.

Tutuklu sanık Azimi, savunmasında eşinin sürekli kendisini dövdüğünü ifade ederek "Şiddet göstermesi sebebiyle iki defa polise gittim. Eşim ve benim adımı aldılar, işlem yapmadılar. 'Resmi evli değilsiniz, bir şey yapamıyoruz' dediler. Bunu öğrenen eşim bana daha çok şiddet göstermeye başladı. Benim 5 yaşında oğlum, 11 yaşında kızım var. Çocuklarıma bir şey yapmasından korkuyordum" dedi.

ÇOCUKLARIMA VE BANA ZARAR VERECEĞİNDEN EMİNDİM 

Eşi Hasan Özbek'in kızını taciz ettiğini öne süren sanık, "Bunu gördüğümde eşime 'Seni öldürürüm' dedim. Bir daha böyle bir temasta bulunmadı. Bu durumdan dolayı psikolojim bozuldu. Eşimin çocuklarıma ve bana zarar vereceğinden emindim. Eşim bana şiddet uygularken kendinden geçerdi. Bir keresinde kırık camla sol bileğimi kesti. Eşimin abisi beni doktora götürdü ama doktor darp raporu vermedi. Dikiş izi halen duruyor. Her zaman bir neden bulur, oyun kurar ve beni dövmenin bahanesini bulurdu" ifadelerini kullandı. 

11 sene boyunca eşiyle çocukları için mücadele verdiğini dile getiren sanık, "Eve baltayı eşim getirmişti ama bunu hiçbir şey için kullanmadı. Ben eşime onu darp edeceğimi defalarca söyledim. 'Her normal insan gibi konuşalım, ayrılalım' dedim asla kabul etmedi. 'Benden ayrılamazsın. Sen vatandaş değilsin, şikayetin dikkate alınmaz' derdi. Çocuklarıma normal bir baba gibi davranmadı. Şiddet gördüğümde her defasında kendimi savundum" diye konuştu. 

SİZİN ADALETİNİZE GÜVENİYORUM

Fazilet Azimi "Olay günü gece çocuklar uyuyordu, olay anını hiç hatırlamıyorum. Komşuma inerek, ambulansı çağır dediğimde maktul yaralıydı. Öldüğünü haberlerden öğrendim, eşimin başında bir buçuk saat beklemedim. Sizin adaletinize güveniyorum, tahliyemi talep ediyorum" dedi. 

TUTUKLULUK HALİ DEVAM ETTİ

Cumhuriyet savcısı, olay zamanında sanığın akıl sağlığının yerinde olup olmadığına dair rapor alınmasını ve olay yerinde keşif yapılmasını istedi. Mahkeme de sanık Azimi'nin akıl sağlığının yerinde olup olmadığının sorulması için Adli Tıp Kurumu'na sevk edilmesine ve olay yerinde keşif yapılmasına karar verdi. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi. 

Kaynak: DHA

Etiketler: fazilet azimi