Usta oyuncu Rasim Öztekin yaşamını yitirdi

Usta oyuncu Rasim Öztekin, dün öğle saatlerinde kalp krizi geçirmişti. 62 yaşındaki usta oyuncu tedavi gördüğü hastanede hayata veda etti. Sanatçıya 14 yıl önce kalp yetmezliği teşhisi konulmuştu.

Yayınlanma Tarihi: 08.03.2021 23:46
Değiştirme Tarihi: 08.03.2021 23:46
Usta oyuncu Rasim Öztekin yaşamını yitirdi

Tiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin dün öğle saatlerinde kalp krizi geçirdi. Öztekin'e Beykoz Devlet Hastanesi'nde acil olarak müdahale edildi. Öztekin, ardından da Dr. Siyami Ersek Hastanesi'ne nakledildi. Ancak Öztekin tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Usta oyuncunun ölümü sanat camiasını yasa boğdu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: DERİN ÜZÜNTÜ DUYDUM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamada, "Ülkemizin değerli sanatçılarından Rasim Öztekin'in vefatından derin üzüntü duydum. Rasim Öztekin'e Allah'tan rahmet niyaz ediyor, ailesine, tüm sevenlerine ve sanat camiamıza başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

VALİ YERLİKAYA'DAN PAYLAŞIM

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Rasim Öztekin ile ilgili paylaşımda bulunarak, üzüntüsünü dile getirdi.
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Rasim Öztekin’le ilgili sosyal medya hesabı Twitter’dan paylaşımda bulundu. Vali Yerlikaya paylaşımında, “Türk tiyatrosunun güldürü geleneğinin simgelerinden Kel Hasan Efendi’nin kavuğunu taşıyan, sinema ve tiyatro oyuncusu Rasim Öztekin’in vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Sanatçımıza Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı dilerim” ifadelerine yer verdi.

Haber ile ilgili metin girin!.

BAKAN KOCA'DAN RASİM ÖZTEKİN AÇIKLAMASI: BAŞIMIZ SAĞOLSUN

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ünlü dizi, tiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin'in hayatını kaybettiğini açıkladı.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Dizi, tiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin, geçirdiği kalp rahatsızlığından sonra Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanemizde yapılan bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Televizyon olan her evde aileden biriydi. Başımız sağ olsun” ifadelerine yer verdi.