Uşak'ta yaşları 13 ile 15 arasında 4 çocuk sırra kadem bastı! Tüm kent her yerde onları arıyor

Son dakika haberi... Uşak'ta yaşları 13 ile 15 arasında 4 çocuk dün akşamdan bu yana aranıyor. Kendilerinden haber alınamayan kayıp çocukların aileleri endişeli şekilde, çocuklarından gelecek güzel haberi bekliyor... Öte yandan kayıp çocuklardan biri olan Ahmet Yumukun (15) annesi Atiye Tanrıverdi, çocukların Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde görüldüğü yönünde haberler aldıklarını söyledi.

Yayınlanma Tarihi: 09.10.2020 22:20
Değiştirme Tarihi: 09.10.2020 22:20
Uşak'ta yaşları 13 ile 15 arasında 4 çocuk sırra kadem bastı! Tüm kent her yerde onları arıyor

Yaşları 13 ile 15 arasında olan 4 çocuktan dün akşamdan bu yana haber alınamıyor. Uşak'ta meydana gelen olayda iddiaya göre 13 yaşındaki Havva Coşkun ve 15 yaşındaki Ayşe Coşkun dün 17.00 sıralarında yanlarna erzak alarak 'pikniğe gidiyoruz' deyip evden çıktı ve o saatten sonra da geri dönmediler. 2 kardeşin, cep telefonlarını da eve bıraktığı ifade edildi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Konuyla ilgili konuşan baba Hasan Coşkun, "Eşime ’hayvan barınağına gideceğiz, orada piknik yapacağız’ demişler, diğer aliler de gelmişler oralarda aramışlar hiçbir yerde bulamamışlar. Aldığımız haberlere göre dün akşam saatlerinde yolda çocukları gören bir adam durmuş nerelisiniz diye sormuş, onlar da biz Kütahya Pazarlarlıyız demişler, o da ben de oralıyım demiş onları Pazarlar’a kadar götürmüş. Bir an evvel çocuklarımızın bulunması işitiyoruz. Hiçbir sıkıntımız yok, yeter ki gelsinler. Vatandaşlarımızdan ve devletimizden yardım istiyoruz" dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

’TELEFONU EVDE KALMIŞ’

Anne S.E. ise dört çocuğun da birlikte görüldüğünü, çocukların beraberlerinde 3 çanta götürdüklerini söyledi. S.E., "Elma, mandalina, salata, domates, poğaça gibi yiyecek malzemesi aldılar. ’Hayvan barınağına gidip geleceğiz’ dediler. Kızlarımın telefonu evde kalmış. Çocuklar gece saat dokuza kadar gelmeyince çok korktuk, yetkililere haber verdik" dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Çocuklardan Ahmet Yumukun annesi Atiye Tanrıöver ise oğlunun aşçı yardımcısı olarak bir ay önce işe başladığını, dün sabah işe gitmek için saat 06.30 evden çıktığını, iş çıkışı ise eve gelmediğini söyledi. Tanrıöver, çocukların Pazarlar'da görüldüğü yönünde kendisine bilgi geldiğini belirtti.

Aileler, çocuklarını bulmak için Pazarlar’a doğru yola çıktı.
 

Etiketler: kayıp çocuklar