Üretim sektörünün önemli temsilcileri biraraya geliyor

Üretim sektörünün önemli temsilcileri biraraya geliyor

Üretim sektörünün önemli temsilcileri "Endüstri 4.0" Konferansı'ndan biraraya geliyor.

International Data Corporation (IDC) tarafından Türkiye’de ilk kez düzenlenen “Endüstri 4.0” Konferansı’nda üretim sektörünün önemli temsilcileri akıllı teknolojilerin kullanımı ile ilgili deneyimlerini paylaşacak.

IDC tarafından İstanbul Wyndham Grand Levent Hotel’de 12 Ekim’de gerçekleşecek olan “Endüstri 4.0” Konferansı’nda üretim sektöründeki en son küresel trendler tartışılacak. Türkiye’deki endüstrinin geleceğine dair derinlemesine analizlerin yapılacağı ideal bir platform olma özelliği taşıyan konferans ile ilgili konuşan IDC Türkiye Ülke Müdürü Nevin Çizmecioğulları şunları söyledi; “’Dijital Dönüşüm’ ve ‘Endüstri 4.0’ kavramları medyada her geçen gün daha popüler hale gelmeye başladı. IDC, dördüncü sanayi devrimini ‘gömülü’ sistemlerden, siber-fiziki sistemlere geçen bir teknolojik evrim olarak nitelendirirken bu iki kavram da birbiriyle yakından ilişkili. Bu süreç üretim değer zincirlerini ve iş modellerini radikal bir şekilde dönüştürecek ancak bu devrimin temel ilkelerini anlayabilmek için öncelikle dijital dönüşümün rolünü iyice anlamamız gerekiyor. Dördüncü sanayi devriminin, üretim sektöründe çoktan başladığına şüphe yok ancak diğer sektörlerde de dijital bir dönüşüm söz konusu ve oralardan çıkarılabilecek çok değerli dersler var.”

‘Yeni sanayinin’ temel taşı
3. platform teknolojilerinin, üretim sektörünün dördüncü sanayi devriminin potansiyelini en üst seviyeye çıkarmasına nasıl yardımcı olduğunun ele alınacağı “Endüstri 4.0” Konferansı’nda, gelişmiş robot teknolojilerinin, nesnelerin internetinin, 3D yazıcıların, bilişsel sistemlerin, sanal ve arttırılmış gerçeklik gibi kavramların daha ‘bağlı’ ve otomize üretim sistemlerine entegrasyonunun ‘yeni sanayinin’ temel taşı olacağı anlatılacak. Etkinliğin ana sponsorlarından General Electric Digital Türkiye  Ülke Müdürü Uygar Doyuran, KoçSistem İş Uygulamaları & Ar-Ge Satış Grup Yöneticisi Okan Tezer, Intel IOT Direktörü Koray Çandır’ın yanı sıra; Türkiye’nin önde gelen firmalarından Borusan Holding CIO’su Ali Fuat Çötelioğlu, Ford Otosan BT Direktör’ü Hayriye Karadeniz, Eczacıbaşı Holding CIO’su Levent Kızıltan da konferansın konuşmacıları arasında.

Endüstri Sektörü Teknoloji Ödülleri dağıtılacak

IDC “Endüstri 4.0” Konferansı kapsamında BİT liderliklerini daha da güçlendirmenin peşinde olan kurumların, bu çabaları da “Endüstri Sektörü Teknoloji Ödülleri” ile taçlandırılacak. Çok sayıda dikey pazarda yer alan kuruluşun başvurduğu ve bağımsız bir jüri tarafından tarafından değerlendirilip seçilecek olan projeler ödüllendirilecek.

Dördüncü sanayi devriminin başını, inanılmaz bir hızda gelişen bilgi teknolojilerinin gelişimi ve bunların üretim sektörüne hızlı adaptasyonu çekse de IDC, “Endüstri 4.0” konseptinden ilham alan başarılı strateji ve projeleri sunmayı, bu konuya ilgi çekmeyi ve geleceğin akıllı fabrikalarının köşetaşı olacak yeni bilgi teknolojilerine yatırımı teşvik etmeyi amaçlıyor. IDC, “Endüstri 4.0” Konferansı kapsamında General Electric, KoçSistem, Intel, Checkpoint, Fortinet, Microsoft, Pargesoft,  Ixia, Nutanix, Simplivity, İstanbul Pazarlama, Panasonic ve Itelligence gibi sektörün önde gelen tedarikçileri ve kanalları ile işbirliğinin yanı sıra, İTÜ ARI Teknokent, TÜBİSAD ve Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri ile de stratejik partnerlik gerçekleştirdi.

Görüntülenme : 52 Yayınlanma Tarihi: 06/10/2016 15:23:36

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin