Ünlü yoga eğitmeni Zeyneb Uras yoğun bakımda! Zeyneb Uras kimdir?

Ünlü yoga eğitmeni Zeyneb Uras yoğun bakımda! Zeyneb Uras kimdir?
Yayınlanma Tarihi: 19.11.2019 09:26 | Değiştirme Tarihi: 19.11.2019 09:26

Ünlü yoga eğitmeni Zeyneb Uras aşırı hız mağduru oldu ve yoğun bakıma kaldırıldı. Geçen cuma günü yürüyüş yapan ünlü yoga eğitmeni Zeynep Uras, yaya geçidinden yolun karşısına geçmek istedi. Bu sırada hız yaptığı iddia edilen bir araç Zeyneb Uras'a çarptı.

İstanbul Yeniköy’de olan Köybaşı Caddesi sahil hattında geçen cuma günü yürüyüş yapan ünlü yoga eğitmeni Zeynep Uras, yaya geçidinden yolun karşısına geçmek istedi.

Bu sırada hız yaptığı iddia edilen Ahmet A., kullandığı otomobille Uras’a çarptı. Çarpmanın etkisiyle Uras yere savruldu. Başına aldığı darbe ile ağır yaralanan Uras, hastaneye kaldırıldı.

Hastanede yapılan ilk müdahale sonrası Uras, yoğun bakım servisine alındı. Gözaltına alınan sürücü Ahmet A. ise işlemlerinin ardından İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi. Ahmet A., ifadesinin ardından Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Cihangir’de ve Caddebostan’da yoga eğitimleri veren Uras için yogaseverler “Kalplerimiz bir! Geçirdiği trafik kazasının ardından yoğun bakıma alınan Zeynep Hoca’mız için şifa dileklerini, dualarını, kalbindeki sevgiyi gönderen herkese sonsuz teşekkürler” mesajı yayınladı.  

ZEYNEB URAS KİMDİR?

Yoga benim için ne anlama geliyor?

Yoga sevgide bütünleştiren bir farkındalık pratiğidir; Farkındalık/Sevgi içiçe.

Yoga seansımı şu üç kelime en iyi şekilde anlatıyor:

Sen, ben, bir.

Yoga yapmayı neden seviyorum?

Pratiğimi nefesimden ayıramıyorum. Matın üstünde pratiğim ve hayatın içinde pratiğim birbirlerini sürekli destekliyor.

Yoga seansı vermeyi neden bu kadar seviyorum?

Yaşamdaki amacım bu; sevmek, paylaşmak, farkındalığa hizmet etmek. Hep hatırlamak, hatırlatmak…