Ünlü sunucunun çıplak videosuna rekor tazminat

Yayınlanma Tarihi: 08.03.2016 16:38 | Değiştirme Tarihi: 08.03.2016 16:39

Ünlü sunucunun gizlice çekilen videosu için 55 milyon dolar tazminat...

ABD’de, kaldığı otel odasında anahtar deliğinden çıplak videosu çekilerek internet ortamında paylaşılan ünlü spor muhabiri ve sunucu Erin Andrews, görüntüyü çeken kişi ve otel hakkında açtığı davayı kazandı.

Yaklaşık altı yıldır süren davada; mahkeme jürisi, kişilik hakları ve özel hayatı saldırıya uğrayan 37 yaşındaki Andrews’a tam 55 milyon dolar tazminat ödenmesine karar verdi.

Haber ile ilgili metin girin!.

ABD’nin Nashville kentinde, bir Amerikan futbolu maçını izlemek için gittiği sırada, kaldığı otelin odasının anahtar deliğinden, giysileri olmadan ayna önünde saçlarını tarayan ve telefonla konuşan ünlü sunucunun görüntülerini çeken işadamı Michael David Barrett, 2.5 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Kararını açıklayan jüri, çektiği görüntüleri önce satmaya çalışan sonra da internet ortamında paylaşan Barrett’i yüzde 51, Nashville kentindeki Vanderbilt Marriot otelinin işletmecisi West End Hotel Partners adlı zinciri de yüzde 49 oranında suçlu bulduğunu belirterek, iki tarafı toplam 55 milyon dolar tazminat ödemeye mahkûm ettiğini duyurdu. (DHA)