Ünlü sporcudan acı haber! 22 yaşında hayatını kaybetti

Belçikalı bisikletçi Bjorg Lambrecht, Polonya Turu'nda meydana gelen kaza sonucu 22 yaşında hayatını kaybetti. Bjorg Lambercht'in üzücü haberini takımı Lotto-Soudal, sosyal medya hesabından duyurdu ve kazaya ilişkin detayları paylaştı.

Yayınlanma Tarihi: 06.08.2019 10:21
Değiştirme Tarihi: 06.08.2019 12:35
Ünlü sporcudan acı haber! 22 yaşında hayatını kaybetti

Turun Chorzow ile Zabrze kentleri arasında dün koşulan üçüncü etabına katılan 22 yaşındaki Lambrecht, yoldan çıkarak kaza geçirdi. Olay yerinde sağlık ekiplerinin müdahale ettiği sporcu, helikopterle hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı.

Lambrecht'in takımı Lotto-Soudal'ın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Ailesi, arkadaşları ve takımı için en büyük trajedi yaşandı. Huzur içinde uyu" ifadeleri kullanıldı.

Yarış direktörü Czeslaw Lang, kazanın düz ve geniş bir yolda meydana geldiğini belirterek, "Yüksek hızda yarışılan bir bölge değildi. Tereddüt yaşadığı bir anda yoldan çıktı ve kaza meydana geldi. Durumu çok ağırdı, ambulans ve helikopter çağırdık. Kalbi yeniden çalışmaya başladı ancak müdahale sırasında hayatını kaybetti" açıklamasında bulundu.

Belçikalı sporcu, geçen yıl katıldığı 23 Yaş Altı Dünya Şampiyonası'nda ikincilik elde etmişti.