Ünlü Rus milyarder Vyacheslav Aminov'a soygun şoku! Toplamda 700 bin doları buhar oldu...

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in kendisine yakın tuttuğu Rus oligarklardan milyarder Vyacheslav Aminov’un başkent Moskova yakınlarında bulunan malikanesindeki gizli odadan 600 bin dolar nakit para ve 100 bin dolar değerinde mücevher çalındı. Aminov’un bu sırada Maldivler’de tatilde olduğu ifade edildi. Yapılan soruşturmada, Aminov’un hizmetçisinin de şüpheliler arasında olduğu öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi: 14.01.2021 09:45
Değiştirme Tarihi: 14.01.2021 09:45
Ünlü Rus milyarder Vyacheslav Aminov'a soygun şoku! Toplamda 700 bin doları buhar oldu...

Rus Vyacheslav Aminov’un başkent Moskova yakınlarındaki Arkhangelskoye kasabasında bulunan malikanesindeki gizli odadan 600 bin dolar nakit para ve 100 bin dolar değerinde mücevher çalındı. Soygun sırasında Aminov’un Maldivler’de tatil yaptığı öğrenildi.

Devam eden soruşturmada, Aminov’un hizmetçisinin de şüpheliler arasında olduğu aktarıldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

RUSYA’NIN EN ZENGİN AİLELERİNDEN

Vyacheslav Aminov ve kardeşi Vadim, Rusya'nın en zengin ailelerinden biri olarak kabul ediliyor. 2002 yılında 50 bin dolarlık rüşvetten bir buçuk yıl ertelenmiş hapis cezasına çarptırılan Aminov’un ve kardeşinin bugün 1,1 milyar doları aşan servete sahip oldukları ifade ediliyor.

Soyguncuların bir şekilde üç metre yüksekliğindeki demir bir çitin üzerinden tırmandıkları, hizmetkarları, gardiyanları ve güvenlik kameralarını atlattıkları ifade edildi. Sonunda metal kasaya ulaştıkları ve soygunu gerçekleştirdikleri belirtildi. Soyguncuların, ele geçirdikleri para ve değerli eşyalarla birlikte görünmeden malikaneden ayrıldıkları bildirildi.