Ünlü Rus doktor Aleksandr Myasnikov'dan korkutan açıklama! 'Koronadan daha kötü bir salgınla yüzleşeceğiz'

Ünlü Rus doktor Aleksandr Myasnikov'dan korkutan açıklama geldi. Rus doktor "hepimiz daha sonraki yıllarda koronavirüsten daha tehlikeli bir hastalığın ortaya çıkacağını ön görüyoruz" dedi. İşte o açıklama...

Yayınlanma Tarihi: 28.04.2020 11:16
Değiştirme Tarihi: 28.04.2020 11:16
Ünlü Rus doktor Aleksandr Myasnikov'dan korkutan açıklama! 'Koronadan daha kötü bir salgınla yüzleşeceğiz'

Rusya'da koronavirüs pandemisi izleme merkezinin sözcüsü Dr. Aleksandr Myasnikov, dünyanın ileri zamanda şu anda etkili olan Kovid-19 pandemisinden daha ölümcül bir salgınla yüzleşeceğini belirtti.

"ŞU AN İÇİNDE OLDUĞUMUZ DURUM DAHA İYİ HAZIRLANMAMIZA YARDIM EDECEK"

"Hepimiz yüzde 30-35 ölüm oranlı ciddi bir salgın bekliyoruz" öngörüsünde bulunan Myasnikov, koronavirüs ile ilgili mevcut durumun dünyaya yeni salgına daha iyi hazırlanması için yardım edeceğini kaydetti. Rus doktor ayrıca şu anda koronavirüsü kapma olasılığının en yüksek olduğu en tehlikeli yerin hastaneler olduğunu vurguladı.

"MAYIS'TA PLATOYA ULAŞIRIZ"

Doktor Myasnikov geçen çarşamba verdiği demeçte daha önce Rusya'daki salgının ulaşacağı en tepe noktası ile ilgili kendi tahminini çürüttü. Ülkelerin bulaşma vakalarında ortalama 2-3 ayda en üst noktaya ulaştığını ifade eden Myasnikov, "Bizde ise vakalar benim öngördüğüm gibi değil, neredeyse 1 ay geç başladı. Şimdiki durum, mayısta platoya ulaşacağımızı, mayıs sonlarına doğru ise aşağıya dönüş başlayacağını gösteriyor" ifadelerini kullandı.

Myasnikov geçen pazartesi koronavirüs hastalığını geçirdiğini, yapılan testlerin vücudunda enfeksiyona karşı oluşan antikor varlığını gösterdiğini açıklamıştı.

(Haberler)