Ünlü oyuncu Lena Dunham, mart ayında koronavirüse yakalandığını itiraf etti!

Ünlü oyuncu Lena Dunham aylar sonra koronavirüs itirafında bulundu. Mart ayında hastalığa yakalandığını ve şu sıralar testleri negatif çıksa da, koronavirüs etkilerini tam olarak atlatamadığını belirtti. 

Yayınlanma Tarihi: 01.08.2020 11:06
Değiştirme Tarihi: 01.08.2020 11:06
Ünlü oyuncu Lena Dunham, mart ayında koronavirüse yakalandığını itiraf etti!

34 yaşındaki ünlü oyuncu Lena Dunham, Mart ayının ortalarında koronavirüs testlerinin pozitif çıktığını ilk kez itiraf etti. Bunu yeni açıklama sebebini ise insanların durumun ciddiyetini anlamasını sağlamak olarak ifade etti. Sosyal medya hesabından ‘Benim Covid Hikayem’ adlı bir paylaşım yapan Dunham, belirtilerin  vücut ağrılarıyla başladığını dile getirerek, sonrasında halsizlik ve ateş görüldüğünü de belirtti. 

3 HAFTA KARANTİNADA KALDI 

Koronavirüs tespiti yapılmasının ardından 3 hafta karantinaya girdiğini söyleyen Dunham, doktoru sayesinde hastaneye kaldırılmadığını da sözlerine ekledi.

"YÜKSEK SESLERİ KALDIRAMADIM"

Hastalık süresince yaşadıklarını da paylaşan Dunham, “Ayaklarımdaki sinirler yanıyor, kaslarım yapmaları gereken işi yapamıyordu. Ellerim uyuşuk ve yüksek sesleri kaldıramıyordum. Çok zor uyuyabiliyor, uyanırken de büyük güçlük çekiyordum. Tat ve koku duyularımı kaybetmiştim. Fişi çekilmiş ve daha sonra kabloları yanlış bağlanmış bir makine gibiydim” dedi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

1 aylık tedavi sonrası test sonuçlarının negatif çıktığını anlatan Dunham, buna rağmen hastalığın yıpratıcı etkilerinden tam olarak kurtulamadığına da vurgu yaptı. Oyuncu bir çağrıda bulunmayı da ihmal etmedi, "Önlemlere uyun. Bu sayede dünyayı büyük bir acıdan kurtarabilirsiniz.” 

İlgili Sayfalar: Playlist