Ünlü çiftin oğlu Emre Tyler Mays'ın ölümünde yeni gelişme: Karar belli oldu

Ünlü şarap ithalatçısı firmanın sahibi Figen Mays ile Randolp Ward Mays'ın 17 yaşındaki oğulları Emre Tyler Mays'ın İstanbul Şişli'de acil servis önünde bıçaklanarak öldürülmesine ilişkin davada karar belli oldu. Emre Tyler Mays'ı öldüren Akın Kutlu'ya, 'Çocuğu kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. 

Yayınlanma Tarihi: 16.12.2020 14:54
Değiştirme Tarihi: 16.12.2020 14:54
Ünlü çiftin oğlu Emre Tyler Mays'ın ölümünde yeni gelişme: Karar belli oldu

Emre Tyler Mays'ı öldüren Akın Kutlu hakkında karar belli oldu. Mahkeme karar öncesi sanık Akın Kutlu'ya son sözünü sordu. Akın Kutlu, "Bu olay milyonda bir insanın başına gelebilecek bir olay. Vicdan azabı çekiyorum. En ağır ceza vicdan azabı çekmemdir. Çok pişmanım. Adaletli şekilde cezalandırılacağımı düşünüyorum" dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Cezada indirim uygulamayan mahkeme heyeti, Akın Kutlu'yu "Çocuğu kasten öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırdı.

Karar sonrası mahkeme önünde açıklama yapan acılı anne Figen Mays, alınan karar dolayısıyla mahkeme heyetine teşekkür ettiğini ifade etti. Figen Mays, ' "Evet milyonda bir olacak bir olay ama hepinizin başına gelebilirdi, bizim başımıza geldi. Bu suç örgütü bir aile. Babası, iki cinayetle yatmış, yargılanmış ve serbest bırakılmış. Oğlu da bu cinayetten serbest bırakılmak için 'Ben çok pişmanım ama yanlışlıkla işledim bu cinayeti, beni serbest bırakın' diye talepte bulundu. Çok pişman bir insan, cezam neyse razıyım der. Fakat cezam neyse razıyım demedi çünkü bunlar suç makinesi insanlar. Bu insanların sokakta dolaşmaması lazım çünkü hepimiz için bir tehlike. Alınan karardan dolayı mahkeme heyetine teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.  

OLAYIN GÖRÜNTÜLERİ DOSYAYA GİRMİŞTİ

Bir kavga sonucu darp edilen lise öğrencisi Emre Tyler Mays, 7 Ocak'ta ambulansla Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülmüştü. Emre Tyler Mays, sedyeyle indirildiği sırada sanık Akın Kutlu tarafından defalarca bıçaklanarak öldürüldü. Gözaltına alınan şüpheli Akın Kutlu polise verdiği ifadesinde, yaralı olan yakınlarını görmek üzere Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne geldiği, sanığın bu sırada ambulansla acile getirilen Emre Tyler Mays'in yakınlarını yaralayan husumetli olduğu kişilerden birine benzettiği için olayı gerçekleştirdiğini söylemişti. Sanık Akın Kutlu emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından 8 Ocak'ta çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Olay günü, sanık Akın Kutlu'nun ambulansın kapısının açılmasından sonra elinde gizlediği bıçakla sedye üzerinde bulunan Emre Tyler Mays'ı defalarca bıçakladığı anın güvenlik kamera görüntüleri de dava dosyasına girmişti.

Kaynak: DHA

İlgili Sayfalar: Playlist