Ünlü aktör Robert De Niro'ya taciz davası!

Ünlü aktör Robert De Niro'ya taciz davası!
Yayınlanma Tarihi: 04.10.2019 22:10 | Değiştirme Tarihi: 04.10.2019 22:10

ABD'li aktör Robert De Niro'ya eski asistanı tarafından cinsiyet ayrımcılığı ve taciz suçlamasıyla 12 milyon dolarlık tazminat davası açıldı.

BBC'de yer alan habere göre, Baba, Taksi Driver gibi filmlerle hafızalara kazınan usta aktör Robert De Niro'nun eski asistanı Graham Chase Robinson, yıllarca maruz kaldığını iddia ettiği "cinsiyet ayrımcılığı ve taciz" suçlamasıyla ünlü oyuncuya 12 milyon dolarlık tazminat davası açtı.

Robinson, oyuncunun kendisine küfür ettiği, zorla fiziksel temasta bulunduğu ve cinsel içerikli yorumlara maruz bıraktığı iddiasında bulundu. Robinson'un açtığı davadan önce De Niro da eski asistanını, kendisine verdiği bütçeyi kötüye kullandığı ve iş yerinde uzun süre televizyon izlediği suçlamalarıyla dava etmişti. ABD medyasında çıkan ve dava dosyasına dayandırılan haberlerde de Robinson'un, De Niro'nun suçlamalarının, kendisinin harekete geçmesini engelleme, kariyerini ve itibarını zedeleme amacı taşıdığını savunarak reddettiği belirtildi.

76 yaşındaki oyuncu, en son izleyenlerin karşısına Martin Scorsese'nin yönettiği Al Pacino ve Joe Pesci'nin rol aldığı savaş sonrası Amerika'da organize suç dünyası bir tetikçinin ağzından anlatıldığı The Irıishman filmiyle çıkacak.